Noskaidroti RTU "Prāta spēļu" uzvarētāji

17.04.2018
Labākajiem prāta spēļu spēlētājiem ir iespēja izcīnīt stipendijas studijām RTU. Foto: RTU Sporta centrs

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 14. aprīlī ar svinīgu RTU finanšu prorektora un kaislīga šahista Ingara Eriņa uzrunu tika atklātas RTU "Prāta spēles", kurās noskaidroja labākos dalībniekus šahā, bridžā, dambretē. Uzvarētāji ieguva naudas balvas, ko var izmantot studijām RTU.

"Prāta spēles" norisinās jau devīto reizi, un tās tiešsaistē varēja vērot dienas garumā, ziņo rtu.lv

RTU kausā skolēniem šahā piedalījās 62 jaunie šahisti no 36 Latvijas skolām. Viņu vidū bija gandrīz visi šī gada Latvijas jauniešu čempionāta vecāko grupu medaļnieki. Turnīra galvenais favorīts bija FIDE meistars Dmitrijs Tokranovs no Rīgas 74. vidusskolas, tomēr 7 kārtās pa 6 punktiem savāca Nikita Solomka no Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) vidusskolas "Premjers" (5 uzvaras un 2 neizšķirti) un Klāvs Stabulnieks (6 uzvaras un zaudējums pret N. Solomku) no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Rezultātā labāki papildrādītāji 1. vietu deva N. Solomkam, 2. vieta — K. Stabulniekam, savukārt 3. vietā ar 5,5 punktiem ierindojās D. Tokranovs.

Tika pasniegtas arī balvas par labākajiem rezultātiem reģionos. Labākais rezultāts starp Latgales šahistiem — sieviešu FIDE meistarei Elizabetei Limanovskai no Daugavpils Krievu vidusskolas (5,5 punkti un 5. vieta), labākais no Kurzemes bija Artjoms Brojs no Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas (4 punkti, 19. vieta), no Zemgales – Edgars Lefters no Jelgavas 6. vidusskolas (4 punkti, 22. vieta), labākā no Vidzemes reģiona — Rebeka Atte no Ogres 1. vidusskolas (3,5 punkti, 34. vieta).

Labākais rezultāts šahā meiteņu konkurencē bija Madarai Golstai no Rīgas 49. vidusskolas (5 punkti, 7. vieta). Savukārt Gļebs Ļeonovs no Liepājas 7. vidusskolas (4 punkti, 26. vieta) saņēma balvu kategorijā, kas zemāka par I sporta klasi.

Rezultāti šahā.

Bridžā RTU skolēnu kauss bridžā norisinājās jau sesto gadu, pulcējot 13 spēlētāju pārus. Sacensībās uzvarēja Roberts Jaunskalže un Pauls Ozoliņš no Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, 2. vietā ierindojās Elizaveta Gavrilova un Toms Straume no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, bet 3. vietu izcīnīja Sandra Elvīra Broka un Sintija Salmiņa no Skrundas vidusskolas.

100 lauciņu dambretē RTU kauss pulcēja vadošos Latvijas juniorus. Šoreiz uzvarētāju noteica tikai koeficients, un par uzvarētāju kļuva viens no pēdējo gadu Latvijas čempioniem Gunārs Gribuška no Ikšķiles. Otrais palika Ričards Osītis no Dobeles, bet 3. vietā — Marija Magdalēna Nereda, kura nesen  izcīnīja ceļa zīmi uz Eiropas čempionātu, kas norisināsies Bergamo.  
Veicināšanas balvas izcīnīja Latgales pārstāve Neļa Kristīne Malahovska, Zemgales pārstāve Valērija Zarovska, Vidzemes pārstāvis Mārtiņš Zemlītis. Savukārt lielāko progresu salīdzinājumā ar iepriekšējo turnīru uzrādīja Ņikita Bakuļins (2.sporta klase) un apbalvota tika arī Anna Krapivina no Rīgas.

"Prāta spēles" RTU rīko kopš 2009. gada, un tajās tiek noskaidroti labākie šaha, dambretes un bridža spēlētāji, kuriem ir iespēja  izcīnīt stipendijas studijām RTU. Spēļu mērķis — popularizēt RTU kā prāta sporta veida atbalstītāju, veicināt skolēnu un studentu savstarpējos kontaktus, popularizēt šahu, bridžu, dambreti, kā arī paaugstināt skolēnu sporta meistarību šajās prāta spēlēs.