Skolu olimpiādes Zemgales fināls pulcē rekorddaudz dalībnieku – 90

11.04.2018

Otrdien, 10.aprīlī, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Jelgavā norisinājās Skolu šaha olimpiādes otrais reģiona finals, kopā pulcējot 90 skolēnus no Slampes, Valles, Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils, Pļaviņām, Ozolniekiem, Aizkraukles, Dobeles, Svētes un Aizupes skolām.

Zemgales reģiona finālu ar svinīgu video par Jelgavas pilsētu un skaistiem ceļa vārdiem jaunajiem šaha censoņiem sacensības atklāja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, kurš savā uzrunā minēja, ka viens no viņa dzīves sapņiem ir atbalstīt gudrus, jaunus, talantīgus jauniešus.

Vissīvākā konkurence bija jaunāko klašu zēnu grupā, kurā piedalījās 40 skolēni. Starp skolām lielākā cīņa izvērtās starp Jelgavas un Jēkabpils skolēniem, bet visvairāk godalgu – 6 mājup tomēr aizveda jēkabpilieši.

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu olimpiādes fināla izcīnīja:
10.–12. klašu grupā zēniem:
Ķiņķeris Rolands, Zemgales vidusskola 5
Daļeckis Mārtiņs, Jēkabpils 3.vidusskola 3,5
Dauģelis Mārtiņš Jelgavas Valsts ģimnāzija 2,5

5.–9. klašu grupā meitenēm:
Stulpiņa Liāna, Jēkabpils 3. vidusskola 6
Leite Paula, Jelgavas Valsts ģimnāzija 5
Kaļiņina Elizabete, Jēkabpils 3. vidusskola 4

10.-12.klašu grupā nebija ieradusies ne viena meitene, tāpēc nolikuma ietvaros organizatori piešķīra 10.-12.klašu grupas medaļas meitenēm no 5.-9.klašu grupas, kas ieņēma 4.-6.vietas. Viņām tika piešķirtas arī iesības piedalīties Latvijas finālā vidusskolas grupā:
Kiseļova Ksenija, Dobeles 1. vidusskola 2
Eglīte Marta, Dobeles Valsts ģimnāzija 2
Magone Mārīte, Aizkraukles vidusskola 1

5.–9. klašu grupā zēniem:
Grandāns Rainers, Jēkabpils 3.vidusskola 6,5
Jonikāns Leo, Bauska 6
Feldmanis Reinis, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola 5,5

1.–4. klašu grupā meitenēm:
Klidziņa Alise, Jēkabpils 3.vidusskola 7
Bojaruna Agnese, Jelgavas 4.vidusskola 5,5
Dzērvīte Karlīna, Dobeles Kristīgā pamatskola 4,5

1.–4. klašu grupā zēniem:
Dambergs Roberts, Ozolnieku vidusskola 6
Osipausks Edgars, Pļaviņu novada ģimnāzija 6
Lapiņš Rainers, Jēkabpils 3.vidusskola 5,5

Sveicam veiksmīgos finālistus, vēlam veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, 15.maijā, Juglas vidusslolā.
Paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūts, "MILZU", "Brain Games", Karameļu darbnīcai.

Bērniem tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no Karameļu darbnīecas un protams, ļoti skaitas medaļas godalgotajām vietām, kā ari visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.
Treneriem, kuri māca pirmos soļus šaha pasaulē tika uzdāvināta nule iznākusī Jāna Elvesta grāmata un darba burnīca Šaha ģimnāzija.

Kad lielās cīņas par vietām Latvijas finālā bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un divkārtējo Latvijas čempionu šahā vīriešiem Normundu Miezi. Šāda iespēja tika 30 bērniem, izvēloties vismaz pa vienam no katras pārstāvošās pilsētas.

Simultānspēlē pret Lindu diviem bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, ar lielmeistaru Normundu tikai vienam tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni tika pie kāda no suvenīra. 15 bērniem tika yo-yo un vēl 15 bērniem čupa čups no Karameļu darbnīcas, kam klāt sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu.

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore