Jāņa Klovāna piemiņas turnīrā uzvar Vladimirs Svešņikovs

10.04.2018
Klovāna piemiņas turnīra dalībnieki pie Rīgas Šaha skolas. Foto - Ivans Koļesņikovs.

Pirmdien Rīgas Šaha skolā aizvadīts jau astotais lielmeistara, trenera un trīskārtējā pasaules senioru čempiona  Jāņa Klovāna piemiņas turnīrs ar balvu fondu 220 eiro. Tajā sacentās 58 dalībnieki, kas aizvadīja 7 ātrā šaha kārtas ar laika kontroli 10 minūtes plus 5 sekundes par gājienu.

Pirmo reizi par šo sacensību uzvarētāju kļuva starptautiskais meistars Vladimirs Svešņikovs (2403), kurš izcīnīja sešas uzvaras un vienu partiju nospēlēja neizšķirti – 6,5 punkti. Vienīgo miera līgumu viņš slēdza ar otrās vietas īpašnieku FM Matīsu Mustapu (2386), kuram noslēgumā 6 punkti. Ar 5,5 punktiem attiecīgi trešo un ceturto vietu ieņēma FM Dmitrijs Tokranovs (2270) un Edgars Lelis (2093). Galvenais reitingfavorīts, turnīra vienīgais vīriešu lielmeistars Ņikita Meškovs (2574) palika piektajā pozīcijā, jo turnīrs gaitā zaudēja gan Mustapam, gan FM Arturam Bernotam (2408).

Labākā no dāmām ar 4,5 punktiem bija lielmeistare Ilze Bērziņs (2212), labākais jaunietis – Pjotrs Koļasa (2032), seniori - Guntars Antoms (S50; 2319) un Jānis Visockis (S65; 1977).

Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

2011. Guntars Antoms

Savukārt svētdien Ogres Kultūras centrā notika vēl viens ātrā šaha (12+5) turnīrs "Ogres šaha pavasaris" ar balvu fondu 500 eiro, kurš pulcēja vēl vairāk interesentu. 89 spēlētāju konkurencē ar 7,5 punktiem 8 iespējamajiem pirmo vietu ieņēma Lietuvas lielmeistars Šarūns Šuļskis (2570). Arī šoreiz uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Matīss Mustaps, arī atpaliekot par puspunktu. Trešais palika Timofejs Stepanovs (2243). Starptautiskā meistare Agnese Līckrastiņa (2039) bija labākā sieviešu vērtējumā - 5,5 punkti un 13.vieta. Kopumā turnīrā balvas saņēma 17 spēlētāji.

Vēl svētdien Valmierā norisinājās Ineša Budovska 6.piemiņas turnīrs.35 dalībnieku konkurencē 8 kārtās ar 6,5 punktiem uzvarēja Māris Koops (2270) no Vallkas. Otrais bija limbažnieks Juris Saksis (2100), bet trešā vieta tika rīdziniecei, nacionālajai meistarei Nellijai Maklakovai (2010). Abiem pa 6 punktiem. Turnīru organizēja Antons Senkans, tiesāja Jānis Koops un Ivars Babris.

Ineša Budovska 6.piemiņas turnīrā uzvarēja Māris Koops (2270).