Latvijas Skolu šaha olimpiādei veiksmīgi aizvadīts Kurzemes fināls

09.04.2018
Foto - Gunārs Gertners

Sestdien, 7.aprīlī, Ventspilī norisinājās pirmais Skolu šaha olimpiādes fināls – Kurzemes reģiona fināls, kurā tika noskaidroti stiprākie skolēni, kuri izcīnīja tiesības piedalīties lielajā Latvijas finālā, 15.maijā, Rīgā, Juglas vidusskolā.

Kurzemē tikās Kuldīgas, Ventspils, Liepājas, Rucavas, Grobiņas, Kandavas, Talsu un Dundagas skolēni, kopā piedaloties 83 skolēniem.

Sacensībās valdīja īsts sacensību gars, īpaši spraigas cīņas norisinājās vecākajā grupā, kurā gan piedalījās tikai 6 bērni, tāpēc katrs puspunkts bija jo īpaši svarīgs.

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu olimpiādes fināla izcīnīja:
10.–12. klašu grupā:
1. Zeņko Vladimirs, Liepājas 2.vidusskola 4,5
2. Rolavs Emīls Toms, Grobiņas ģimnāzija 3,5
3. Gudkovs Artjoms, Liepājas 2.vidusskola 3,5
1. Kučuhidze Marika, Ventspils 3.vidusskola 2
2. Brigmane Līga, Talsu Valsts Ģimnāzija 1
3. Strazdiņa Laura, Kuldīgas MHZV 0,5

5.–9. klašu grupā meitenēm:
1. Imanova Emīlija Liepājas 2.vidusskola 6,5
2. Bagātā Elīna Liepājas 5.vidusskola 6,5
3. Āboltiņa Valērija Nikola Kuldīgas Centra vidusskola 4

5.–9. klašu grupā zēniem:
1 Ļeonovs Gļebs Liepājas 7.vidusskola 6,5
2 Krūmiņš Kārlis Kuldīgas VPĢ 6
3 Špaks Ričards Liepājas 6.vidusskola 5

1.–4. klašu grupā meitenēm:
1 Urbāne Elīna Kuldīgas MHZV 6
2 Benta Jana Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidussko 5,5
3 Ruņģevica Paula Kuldīgas pamatskola 5

1.–4. klašu grupā zēniem:
1 Grīnerts Emīls Dundagas vidusskola 6,5
2 Proščenko Mihails Ventspils 2.vidusskola 5,5
3 Pujēns Tālrīts Grobiņas sākumskola 5,5
Paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūts, "MILZU", "Brain Games".

Bērniem tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, un protams, ļoti skaitas medaļas godalgotajām vietām, kā ari visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.

Kurzemes finālu bagātina spēles ar Latvijas čempioniem

Skolu šaha olimpiādes Kurzemes finālu bagātināja Latvijas 2017.gada čempioni šahā – sieviešu čempione Linda Krūmiņa un vīriešu čempions Artūrs Bernotas.

Viņi katrs 15 bērniem sniedza simultānspēli, uz spēli aicināti tika bērni no katra pilsētas, un gribētāju bija daudz. Spēle notika 1 stundu, pēc stundas tika skaitīts materiāls uz galdiņa un piešķirts rezultāts tam, kuram bija materiālais pārsvars.

No 15 bērniem ar Artūru vienam izdevās vienoties par neizšķirtu, bet ar Lindu četriem; pārējiem gan nācās atzīt Latvijas čempionu pārākumu.

Prieks bērnu acīs, treneru un vecāku līdzi jušana bija fantastiska, kā arī abi čempioni bija pagodināti būt klāt Skolu šaha olimpiādes Kurzemes finālā un pasniegt simultānspēli skolēniem.

Enerģiskākie bērni pajautāja autogrāfus un nobildējās ar mūsu šaha čempioniem.

Bērniem Latvijas čempioni uzdāvināja pašu sarakstītus un parakstītus piemiņas diplomus, kā arī atbalstītāja, Transporta un sakaru institūta, piemiņas veltes Yo–yo.

Kurzemes reģiona treneri bija gandarīti par iespēju bērniem piedalīties Skolu šaha olimpiādes organizētajā turnīrā, par sagādātajām lielākām un mazākām pārsteiguma balvām, piemiņas veltēm, par skaistajām medaļām uzvarētājiem un, īpašs prieks par sarūpētajām skaistajām piemiņas medaļām, par ļoti skaistajiem diplomiem visiem dalībniekiem.

Treneri atzina, ka reģiona bērni bieži netiek apdāvināti ar balvām vai medaļām, šoreiz braucām mājās lepni – katrs ar medaļu un diplomu. Bērni noteikti nesīs uz skolu parādīt klases biedriem un skolotājiem.

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore