Latvijai šogad vēl viens FIDE meistars – Vsevolods Dzjuba

21.03.2018

Trešdien par Latvijas nu jau 23 FIDE meistaru kļuvis 1979.gadā dzimušais Vsevolods Dzjuba (2262). Kaut arī reitings viņam šobrīd ir zemāks par 2300, nepieciešamo līmeni viņš bija sasniedzis jau sen. Tagad tikai atlika uzrakstīt iesniegumu Starptautiskajai Šaha federācijai.

Šobrīd viens no FIDE titula iegūšanas papildus stimuliem ir iespēja bez atlases spēlēt Latvijas čempionāta finālā. Vēl pērn Dzjuba cīnījās pusfinālā, kur ieguva otro vietu un ceļazīmi uz finālu. Šogad tādas nepieciešamības vairs nav.

Atgādināsim, ka februārī aizvadot labu "Termo Eko" kausa izcīņu, Edgars Stepiņš Starptautiskās šaha federācijas marta klasiskā reitinga sarakstā sasniedza 2306 punktus un kļuva jau par 22 Latvijas šahistu ar FIDE meistara titulu.

Latvijā pašlaik ir jau 23 FIDE meistari. Pērn jūnijā par FM kļuva Dmitrijs Tokranovs, maijā – Ritvars Reimanis, bet janvārī – Sergejs Kļimakovs.

FIDE meistara titulu var pieprasīt, kad spēlētājs sasniedzis 2300 klasiskā šaha reitinga punktus, bet tas netiek piešķirts automātiski. Tituls FM noder, ja pretinieks turnīra gaitā pretendē uz cita titula (WIM, WGM, IM, GM) normas iegūšanu. Tad partija ar FIDE meistaru skaitīsies kā partija ar spēlētāju ar titulu. Normas iegūšanai tas ir viens no kritērijiem