No Vidzemes atlases finālā iekļūst Gudovskis un Rasa

25.02.2018

Siguldā noslēdzies Latvijas 2018. gada vīriešu čempionāta Vidzemes reģionālās atlases turnīrs. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī tagad divu Latvijas čempionāta ceļazīmju sadale noritēja spraigās cīņās.

Turnīrā piedalījās 17 šahisti no Siguldas, Rīgas, Ogres, Cēsīm, Mālpils, Rūjienas un Lielvārdes. Sekmīgs šis turnīrs bija 2. reitinga īpašniekam Konstantīnam Gudovskim, kurš vadību pārņēma pēc 2. kārtas un neatdeva līdz turnīra beigām. Rezultātā K.Gudovskim pārliecinoša 1. vieta ar 6 punktiem no 7 iespējamiem un 15 reitingpunktu pieaugumu.

Uz otro vietu sacensību gaitā pretendēja Latvijas čempione WFM Linda Krūmiņa, reitingfavorīts meistarkandidāts Gints Rasa un nedaudz pārsteidzoši – arī 8. reitinga īpašnieks rūjienietis Gundars Šmits. Pēdējo divu savstarpējā cīņa pēdējā kārtā noslēdzās ar  Ginta Rasas uzvaru, kuram nācās gaidīt, kamēr noslēdzas pēdējās kārtas garākā partija starp Lindu Krūmiņu un šaha veterānu Kazimiru Unguru. L.Krūmiņa uzvarēja, panākot G.Rasu tabulā (abiem 5 punkti), taču pirmais papildrādītājs 2. vietu turnīrā un ceļazīmi uz valsts čempionāta finālu atvēlēja G.Rasam. Lindai Krūmiņai rezultātā 3. vieta turnīrā.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatās šeit.

"Karšu izdevniecības Jāņa sēta" balvas saņēma pirmo trīs vietu ieguvēji, 4. vietas ieguvējs  Gundars Šmits un 5. vietas ieguvējs Matīss Mitenieks (abiem 4,5 punkti), kā arī labākais jaunietis Oleksandrs Brikers (4,5 punkti), labākais seniors Kazimirs Ungurs (3,5 punkti) un reitingbalvas ieguvējs grupā līdz 1600 – Emīls Tabors (4 punkti).

Turnīra rīkošanu atbalstīja Siguldas novada pašvaldība, viesnīca "Sigulda" un SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta".
Vidzemes reģionālās atlases turnīrs Siguldā notika jau piekto gadu pēc kārtas, un sacensības rīkoja Siguldas šaha klubs.
 

Visvaldis Gercāns,
sacensību direktors