Noslēgušies jauniešu čempionātu pusfināli un viens fināls

01.02.2018
U-8 čempionāta laureāti

Trīs nedēļas nogales Rīgas Šaha skolā notika Latvijas 2018.gada jauniešu čempionātu pusfināli un arī pirmais fināls. Ceļazīmes uz finālu dalīja U-10, U-12, U-14, U-16 un U-18 vecuma grupā, bet visjaunākajā (U-8) grupā kļuva zināmi pirmie šā gada medaļu ieguvēji.

U-8 grupā plānotais pusfināls pārvērtās finālā nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ. Deviņi dalībnieki aizvadīja astoņu kārtu riņķa turnīru apdomas laiku 30 minūtes plus 30 sekundes pa gājienu, kurā par pirmo šā gada Latvijas čempionu pārliecinoši (7,5 punkti) kļuva Edgara Ungura audzēknis Arsēnijs Derbeņevs. Sudraba medaļu ieguva Romāns Tolmačevs (6 punkti; trenere – D. Matisone), bet bronza tika Reinim Valdatam (5,5; Ā. Āboliņa), kurš bija vienīgais, kas U-8 turnīrā piedalījās arī pagājušajā gadā.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

2010. Tretjakovs Artjoms

Kā informē Rīgas Šaha skola, pusfinālā U-10 grupā piedalījās 30 dalībnieki, kuru mērķis bija iekļūt labāko septītniekā, lai kvalificētos finālam. Šis turnīrs tika izspēlēts pēc Šveices sistēmas, 7 kārtās. Apdomas laiks bija 45 minūtes līdz partijas beigām katram dalībniekam + 15 sekundes par gājienu. Par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Karasevičs ar 6,5 punktiem, otro vietu ieguva Timofejs Macuks ar 6 punktiem, trešo līdz piekto vietu ar 5 punktiem attiecīgi ieņēma Arsenijs Savičevs, Iļja Testelecs Kuprijans un Vadims Aleidzāns. Ar 4,5 punktiem finišēja trīs spēlētāji, bet finālam, pateicoties labākiem papildrādītājiem, kvalificējās un sesto vietu ieguva Daniils Harlamovs, bet 7. vietu ieņēma Gustavs Rupais.

U-10 pusfināla rezultāti

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-10 grupā
1) Georgijs Germanovs (labāko trijnieks 2016.un 2017.gada finālos)
2) Miķelis Vingris (labāko trijnieks 2016.un 2017.gada finālos)
3) Artjoms Tolmačevs (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)
4) Aleksandrs Karasevičs (2018. gada atlases pusfināls)
5) Timofejs Macuks (2018. gada atlases pusfināls)
6) Arsenijs Savičevs (2018. gada atlases pusfināls)
7) Iļja Testelecs Kuprijans (2018. gada atlases pusfināls)
8) Vadims Aleidzāns (2018. gada atlases pusfināls)
9) Daniils Harlamovs (2018. gada atlases pusfināls)
10) Gustavs Rupais (2018. gada atlases pusfināls)

U-12 pusfinālā piedalījās 15 dalībnieki un tika izspēlēts Šveices sistēmas turnīrs 7 kārtās. Par uzvarētāju ar 5 punktiem kļuva Jevgenijs Springis, otrā vieta ar tikpat punktiem tika Zoranam Kriekam, ar 4,5 punktiem trešo vietu ieņēma Dmitrijs Joņins, ceturtais bija Andrejs Pidgora, bet piektais – Deniss Daļeckis. Visbeidzot, no trijiem 4 punktu īpašniekiem, finālam kvalificējās Pāvels Sokolovskis.

U-12 pusfināla rezultāti

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-12 grupā
1) Kristaps Zass (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)
2) Ivans Mjatežs (2017. Baltic Open un 2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)
3) Emīls Tabors (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)
4) Renārs Petrovs (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)
5) Jevgenijs Springis (2018. gada atlases pusfināls)
6) Zorans Krieks (2018. gada atlases pusfināls)
7) Dmitrijs Joņins (2018. gada atlases pusfināls)
8) Andrejs Pidgora (2018. gada atlases pusfināls)
9) Deniss Daļeckis (2018. gada atlases pusfināls)
10) Pāvels Sokolovskis (2018. gada atlases pusfināls)

U-14 pusfinālā arī piedalījās 15 dalībnieki, kas izspēlēja Šveices sistēmas turnīru 7 kārtās. Šajā grupā uzvarēja Kirils Bogdanovičs ar 6,5 punktiem, otro vietu ar 6 punktiem ieguva Arturs Krastiņš, bet trešais bija Jegors Leonovs ar 5 punktiem. Ar četriem punktiem finišēja trīs spēlētāji, no kuriem finālam kvalificējās un ceturto vietu ieguva Marks Ernests Podojniks.

U-14 pusfināla rezultāti

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-14 grupā
1) Daniils Horobrijs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)
2) Artjoms Burenkovs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)
3) Artjoms Vissarionovs (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)
4) Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)
5) Jevgēņijs Fiļipovs (2017.gada Baltic Open)
6) Daniels Leitāns (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)
7) Kirils Bogdanovičs (2018. gada atlases pusfināls)
8) Arturs Krastiņš (2018. gada atlases pusfināls)
9) Jegors Leonovs (2018. gada atlases pusfināls)
10) Marks Ernests Podojniks (2018. gada atlases pusfināls)

U-16 pusfinālā piedalījās 22 dalībnieki un tika izspēlēts Šveices sistēmas turnīrs 7 kārtās. Par uzvarētāju ar 5,5 punktiem kļuva Rihards Bekasovs, otrā vieta tika Jaroslavam Petrovam ar 5 punktiem, ar tikpat punktiem trešo vietu ieņēma Grigorijs Morozļi. Ar 4,5 punktiem finišēja pieci dalībnieki, no kuriem tikai divi tika pie ceļazīmes uz finālu, pateicoties labākiem papildrādītājiem. Attiecīgi, ceturto vietu ieguva Vladislavs Antonivs, bet piekto – Artis Alainis.

U-16 pusfināla rezultāti

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-16 grupā
1) Iļja Semjonovs (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)
2) Aleksandrs Jazdanovs  (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)
3) Maksims Golubovskis (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)
4) Ņikita Solomka (2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)
5) Ņikita Kuzņecovs (2017.gada Baltic Open)
6) Rihards Bekasovs (2018. gada atlases pusfināls)
7) Jaroslavs Petrovs (2018. gada atlases pusfināls)
8) Grigorijs Morozļi (2018. gada atlases pusfināls)
9) Vladislavs Antonivs (2018. gada atlases pusfināls)
10) Artis Alainis (2018. gada atlases pusfināls)

U-18 pusfinālā piedalījās 8 dalībnieki, kas izspēlēja riņķa sistēmas turnīru arīdzan 7 kārtās. Šajā grupā uzvarēja Alberts Grivnieks ar 5,5 punktiem, otro vietu ar 5 punktiem ieguva Ņikita Zuj-Zaikovskis, bet 3-5 vietu dalīja 3 spēlētāji ar 4 punktiem. Pateicoties labākiem papildrādītājiem, finālam kvalificējās un trešo vietu ieguva Kārlis Malnieks, bet ceturto vietu – Miķelis Emīls Miķelsons.