Prezidenta kausa izcīņa pulcē 140 šahistus no astoņām valstīm

28.01.2018

Latvijas Šaha prezidenta kausa izcīņa jau pirmajā norises reizē izpelnījusies spēlētāju atzinību. Rīgā, viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" sestdien pulcējās 140 šahisti no astoņām valstīm, arī faktiski visi vadošie Latvijas spēlētāji.

Par 2000 eiro lielo balvu fondu cīnījās deviņi lielmeistari un viena lielmeistare, pieci starptautiskie meistari un viena starptautiskā meistare, septiņi FM un trīs WFM titulu īpašnieki un īpašnieces no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas un ASV.

Par pirmo Latvijas Šaha prezidenta kausa izcīņas uzvarētāju ar 9 punktiem no 11 kļuva jaunais Izraēlas šahists Dāvids Gorodeckis (2520). Tikpat punktu, tikai sliktāki papildrādītāji mūsu lielmeistaram Aleksejam Širovam (2667), bet trešais ar 8,5 punktiem palika kaimiņvalsts Lietuvas pārstāvis Aloizs Kveinis (2431). Labāko sešiniekā izdevās iekļūt vēl trijiem mūsu šahistiem – FM Aleksejam Žučkovam (2344), FM Matīsam Mustapam (2329) un IM Vladimiram Svešņikovam (2377).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietās apskatāmas šeit.

Turnīra noslēgumā tika pasniegts daudz dažādu balvu, arī dāmām, jauniešiem u.c. Viss laureātu saraksts apskatāms šeit.

Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš pauda gandarījumu par aizvadītajām sacensībām. Augstā līmenī bija organizācija, bija pulcējies arī spēcīgs dalībnieku sastāvs, kausa izcīņa notika labos apstākļos, prestižā vietā Rīgas centrā. Turnīrs tiek plānots tradicionāls, un tas notiks arī nākamajā gadā.