Kurzemes skolēnu sporta spēlēs dominē Liepājas un Kuldīgas šahisti

26.01.2018
Foto - Gunārs Gertners

Kuldīgas Novada sporta skolas Šaha klubā pulcējās 74 jaunie šahisti no Kuldīgas, Liepājas, Grobiņas, Ventspils un Dundagas skolām, lai Kurzemes skolēnu sporta spēlēs šahā noskaidrotu labākās skolas un skolēnus.

Paralēli notika divi 7 kārtu turnīri ar apdomas laiku 15 minūtes plus 5 sekundes par gājienu. Vienas skolas pārstāvji savā starpā tikties nevarēja, un ieskaitē ņēma vērā vienas skolas trīs labāko šahistu rezultātus.

1.–4.klašu grupā 44 dalībnieku un 14 mācību iestāžu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Kuldīgas pamatskola (17 punkti), kurā spēlēja Kristers Feldmanis (6 punkti), Krišs Sproģis (6) un Markus Leismanis (5). Otro vietu ieņēma Liepājas 15.vidusskola (15) ar Markusu Ķezberi (6), Aseru Zoni (5) un Beāti Vaguli (4), bet trešā palika Grobiņas sākumskola (13) – Markuss Apenītis (5), Ēriks Apenītis (4) un Eduards Vārna (4). Individuāli sekmīgākie bija Feldmanis, Ķezberis un Sproģis, aiz kuriem ar 5,5 punktiem palika labākā meitene Nellija Jēkabsone.

5.–9.klašu grupā sacentās 30 jaunie šahisti no 10 skolām. Pārliecinoši uzvarēja Liepājas 2.vidusskola – 17,5 punkti. Tajā spēlēja Artjoms Brojs (6,5 punkti), Daniils Guļņevs (5,5) un Maksims Batirevs (5,5). Viņi šādā secībā bija arī labākie individuāli. Par 4 punktiem atpalika Kuldīgas Centra vidusskola ar  Līvu Vaivadi (5), Valtu Vaivadu (4,5) un Ģirtu Zīli (4) sastāvā. Trešā palika Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (12), kurā Aleksis Šteinbergs, Meldra Zundovska un Elinda Kravinska guva pa 4 punktiem.

Kurzeme ir pirmais reģions šogad Latvijā, kurā noskaidrotas labākās skolu komandu. Fināls paredzēts maijā Rīgā.