Keresa momoriālā Tallinā Kovaļenko pirmais blicā un trešais rapidā

14.01.2018

Ar daudzu Latvijas šahistu piedalīšanos nedēļas nogalē Tallinā aizvadīts jau 27. Paula Keresa piemiņas turnīrs ar balvu fonu 6000 eiro. Vislabāk veicās Igoram Kovaļenko, kurš piektdien triumfēja blicā, bet svētdien ieņēma trešo vietu rapidā.

Blica sacensības pulcēja 114 dalībniekus no astoņām valstīm. Latviju pārstāvēja 14 spēlētāju. Trīspadsmit lielmeistaru konkurencē teicamu sniegumu nodemonstrēja mūsu Igors Kovaļenko (2713), kurš uzvarēja visās deviņās partijās. No viņa 2 punktus atpalika nākamie seši šahisti. Otro un trešo vietu ieņēma Daniels Frīdmans (Vācija, 2617) un Jans Elvests (ASV, 2477), bet piektā pozīcija tika Ņikitam Meškovam (2577). Arturs Neikšāns (2516) ar 6,5 punktiem ieņēma astoto vietu, bet ceturtais mūsu lielmeistars šajā turnīrā Toms Kantāns finišēja par desmit vietām zemāk.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Vēl vērienīgāks bija sestdien un svētdien notikušais ātrā šaha turnīrs, kurā sacentās 142 dažāda vecuma un dzimuma šahisti no desmit valstīm. Arī šeit labākais no mūsējiem bija Kovaļenko (2713), kurš 11 kārtās ieguva 8,5 punktus, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu un kopvērtējumā ieņemdas augsto trešo vietu. Ar 9 punktiem labākais bija Maksims Čigajevs (Krievija, 2639). Vēl no mūsējiem Ņikita Meškovs (2577) ar 8 punktiem palika devītais, FM Valdis Troņenkovs (2266) ar 7,5 ieņēma 13.vietu, bet Arturs Neikšāns (2590) ar 7 punktiem noslēdza labāko divdesmitnieku.