Jaunajiem šahistiem panākumi starptautiskos turnīros

08.01.2018
Laureāti turnīrā Islandē. Pirmais no kreisās – Aleksandrs Jazdanovs.

Pie panākumiem starptautiskos turnīros šajās dienās tikuši Latvijas jaunie šahisti. Vērā ņemamākā ir Aleksandra Jazdanova (2218) otrā vietā klasiskā šaha turnīrā Islandē, kurā spēlēja arī FM Dmitrijs Tokranovs (2354) un Aleksandrs Žarovs (1831).

Tradicionālajā Steinthora Baldursona memoriālā startēja 24 dalībnieki no Farēru salām, Islandes, Nīderlandes, Zviedrijas, kā arī trīs mūsējie. Septiņās kārtās Jazdanovs nezaudēja ne partiju ar 5,5 punktiem ieņēma otro vietu. Bez 500 eiro balvas viņš tika arī pie 75 reitinga punktiem, kas ar "tekošo" reitingu 2293 viņu šobrīd ierindo pirmajā vietā Latvijas jauniešu (līdz U-18) šahā.

Dmitrijs Tokranovs ar 4,5 punktiem ierindojās piektajā vietā, bet Žarovs ar 2,5 palika 19.pozīcijā. Līdz šim vecuma grupās līdz U-18 tieši Tokranovs ilgu laiku bija līderis, bet šogad viņš no U-18 grupas pārgājis uz junioru (U-20) kategoriju.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās apskatāmas šeit.

Prestižā festivāla "Rilton" (Zviedrija) turnīrā "Rilton 1800" startēja astoņus gadus vecais Miķelis Vingris (1198). Septiņās kārtās viņš apspēlēja četrus reitingā krietni pārākus šahistus, ieņēma 22.vietu 86 dalībnieku (astoņas valstis) konkurencē un savu reitingu pacēla par 127 punktiem.

Nedēļas nogalē Lietuvā notika Druskininku šaha kongress ar vairākiem rapida un blica turnīriem. "Aquapark Open U-8" otro vietu ieņēma Naomi Maklakova (1161), "Aquapark Open U-10" par uzvarētāju kļuva Markuss Bērziņš (1479), bet "Aquapark Open U-14" piekto vietu izcīnīja Artjoms Brojs (1557).

Kongresa ietvaros notika arī divi ātrā šaha turnīri, kuros piedalījās arī pieaugušie. Blica turnīrā "Dainava Open" otro vietu ieņēma Verners Putka (2338), bet rapidā 21. bija Ģirts Lielmežs (1893). Abos mūsējie ieguva arī dažādas reitingbalvas.

Latvijas jaunās šahistes piedalījušas Igaunijas jauniešu čempionātos klasiskajā šahā. A grupā ("Open") septīto vietu ar 5 punktiem 7 partijās ieņēma Madara Golsta (1778), savukārt B grupā (meitenēm) uzvarēja Ramona Golsta (1692) – 6 punkti no 7, bet trešā palika Elisa Granovska (1481).