Igors Kovaļenko Eiropas čempionātā blicā izcīna sesto vietu

15.12.2017
Igors Kovaļenko apbalvošanas ceremonijā.

Piektdienas vakarā Katovicē (Polija) noslēdzās Eiropas čempionāts ātrspēlē, kurā startēja arī 52 Latvijas šahisti. Augstāko vietu no mūsējiem izcīnīja lielmeistars Igors Kovaļenko (2641), kurš ar 17 punktiem no 22 ieņēma sesto vietu, puspunktu atpaliekot no bronzas medaļas. Par čempionu kļuva baltkrievs Sergejs Žigalko (2586).

Kovaļenko pēc devītās dubultkārtas bija pat līderis, tomēr pēdējās četrās partijās pie uzvarām nespēja tikt (trīs neizšķirti un zaudējums), tādēļ nācās samierināties ar sesto pozīciju. "Kopumā esmu apmierināts, taču medaļu, protams, gribējās izcīnīt. Turnīrs ļoti labs, atzīstama organizācija un spēļu norises vieta," īsumā komentēja Kovaļenko, kurš iepriekšējos divos blica čempionātos ar 22 partiju formātu bija savācis pa 16,5 punktiem, tādēļ šoreiz ir neliels progress. Atgādināsim, ka pirms gada Tallinā viņš ieņēma 15.vietu, pirms tam palika 11.pozīcijā, bet 2014.gadā viņš bija desmitais.

No pārējiem Latvijas šahistiem augstākās vietas piektdien ieņēma lielmeistari Arturs Neikšāns (2534) un Ņikita Meškovs (2537), kuri ar 15,5 punktiem palika attiecīgi 46. un 47.vietās.

WGM Ilze Bērziņa (2134) ilgi pretendēja uz vienu no divām sieviešu balvām, tomēr zaudējot pēdējās trīs partijas, atvadījās no šādas iespējas.

Jāatzīmē, ka arī Neikšāns un Meškovs piedzīvoja neveiksmi tieši pēdējā mačā. Punkts vairāk abiem būtu devis vietu starp laureātiem.

Madara Golsta (1820) vecuma grupā U-14 meitenēm ar 12,5 punktiem dalīja pirmo vietu, tomēr papildrādītāji viņu ierindoja otrajā pozīcijā,

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Sestdienas rītā Katovicē sāksies Eiropā čempionāts blicā, kas noslēgsies svētdienas vakarā.