Rēzeknes čempionātā šogad rekordliels komandu skaits

11.12.2017
Uzvarētājkomanda "Daugava Chess 1".

Sestdien Rēzeknē notika pilsētas atklātais 2017.gada komandu čempionāts, kurā piedalījās 40 šahisti no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Kārsavas, Maltas un Lietuvas. Turnīrs aizvadīts pēc Šveices sistēmas sešās kārtās ar laika kontroli 12 minūtes plus 5 sekundes, komandai spēlējot pie 4 galdiņiem.

Šogad pieaugušajiem konkurenci sastādīja arī trīs jauniešu komandas: Rēzeknes BJSS (ar līderi Adriānu Siniju), Maltas "Juniori" (veidota no Rēzeknes novada BJSS jaunajiem šahistiem) un Roķišķu "Jokio" jeb tulkojumā "Nav neviens", šī komanda spēlētāju trūkuma dēļ tika papildināta ar Latvijas pārstāvi L.Lazovski.

Otro gadu pēc kārtas uzvarētāju kauss aizbrauc uz Daugavpili. To izcīnīja komanda "Daugava Chess 1", kuras sastāvā MK Daniils Horobrijs (1814), MK Sergejs Terentjevs (2131), rīdzinieks MK Anatolijs Aļipovs (1930) un Stefānija Dombrovska. Komandas kontā 4 uzvaras un viens neizšķirts. Par vicečempioniem, atpaliekot tikai pēc otrā papildus kritērija, kļuva komandas "Kārsava" šahisti NM Oļģerts Indričāns (2180), IM Valērijs Žuravļovs (2348), Edgars Urtāns un Gunārs Lelis. Bronzas medaļas "Rēzekne 1" pārstāvjiem FM Andrim Starostītam (2317), Aleksandram Pikuram, Vitālijam Pavlānam un Georgijam Nikiforovam.

Aizvadītais turnīrs parāda, ka šahs Rēzeknē ir kļuvis populārs. Pateicība organizatoriem – Rēzeknes Sporta pārvaldei un pilsētas 3.vidusskolai par telpas nodrošinājumu.

Sacensību galvenais tiesnesis Aleksandrs Vasiļkovs