Aizvadīts jau piektais ģimeņu komandu čempionāts

10.12.2017

Sestdien un svētdien Bērnu un jauniešu centrā "Daugmale" aizvadīts jau piektais komandu ģimeņu čempionāts šahā. Šogad bija sevišķi kupli pārstāvēts, jo pie rūtotajiem galdiņiem sēdās 47 komandas no Rīgas, Salaspīls, Baložiem, Olaines, Ķekavas, Rāmavas un Jūrmalas.

Divās dienās kopumā aizvadot septiņas ātrā šaha (15+5) kārtas, par čempioniem tāpat kā arī pagājušajā gadā kļuva galvenie favorīti brāļi Iļja un Vsevolods Semjonovi. Viņi ieguva 10,5 punktus no 14 iespējamajiem. Otro vietu arī ar 10,5 punktiem, bet ar drusku sliktāku koeficientu, ieņēma ģimene Grīvnieki – tēvs Dzintars un dēls Alberts. Treša vieta ieņema ģimene Stepanovi – dēls Dans un tēvs Timofejs (10 punkti). Visas trīs komandas bija apbalvotas arī ar dāvanu kartēm no Jūrmalas SPA viesnīcas.

Atsevišķā nominācijā komandām, kurās spēlēja tikai no jauniešiem līdz 17 gadiem, pirmo vietu ieguva komanda brāļi Freibergi Raimonds un Filips, otro vietu šajā kategorijā – brāļi Ļahi Einārs un Armands, trešie – brāļi Naumenko Antons un Aleksandrs.

Individuālī pie pirmāi galdiņai, arī kā pērn, visas 7 partijas uzvarēja Nacionalais meistars Iļja Semjonovs, otra vieta – Rafaelam Spriridovskim (6,5 punkti), un trēša vieta – Albertam Grīvniekam (6 punkti).

Pie otrai galdiņai 100% rezultātu parāda sieviešu FIDE meistare Renāte Vidruska! Otro vietu ieņema Jānis Valeinis (6 punkti) un trešo –  nacionalais meistars Timofejs Stepanovs (6 punkti).

Tika arī atzīmēti paši jaunākie dalībnieki, sešus gadus vecie Romans Tolmačevs un Toms Jeronovičs, bet pats vecākais bija Boriss Krasiļnikovs (80 gadi). Labākā no meitenēm – Ramona Golsta ar 5,5 punktiem (7. vieta pie pirmai galdiņai).

Īpaši vēlamies atzīmēt arī vienīgo sieviešu komandu – ģimene Maklakovas – māte Nelija (savāca 6 punkti no 7 kārtām), ar savu meitu Naomi (7 gadi). Viņi ierindojās 17.vietā.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Grību pateikt paldies par atbalstu Novikontai Jūras koledžai, un arī Raimondam Vambutam. Īpašu pateicība par lielisko tiesāšanu FIDE tiesnesim Verneram Putkam!

"Ģimeņu čempionāta šahā 2017" organizatore Poļina Ni

Iepriekšējo gadu rezultāti:
2016.gads
2015.gads
2013.gads
2012.gads