Aizvadītas jau septītās Jāņa Mileikas šaha dienas

12.11.2017

Sestdien un svētdien Jēkabpilī aizvadītas jau septītās trenera Jāņa Mileikas (1936–2010) šaha dienas, kuru laikā notika divi ātrā šaha turnīri un viena ātrspēle. Kopumā šos turnīros spēlēja ap 100 dalībnieku no sešām valstīm. Iepriecināja liels daudzums jauno šahistu, par ko visu laiku bija rūpējies Jānis Mileika.

A turnīrā (8 minūtes plus 4 sekundes par gājienu) 19 dalībnieku konkurencē ar 7 punktiem no 9 uzvarēja Ingemārs Jesse (2370), aiz sevis atstājot mājinieku Gunti Jankovski (2265) un lielmeistaru Ilmāru Starostītu (2445) no Rēzeknes. Viņi abi ieguva pa 6,5 punktiem. Dāmu vērtējumā labākā bija ASV pārstāvošā Latvijas šaha audzēkne Viktorija Ni (2208). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

B turnīrs (arī 8+4), kurā sacentās dalībnieki ar reitingu līdz 2000 vai bez reitinga, pulcēja 66 spēlētājus. Ar 7,5 punktiem labākais otro gadu pēc kārtas bija jēkabpilietis Alvis Vanagelis (1854). Pārsteidzoši  otro vietu izcīnīja mājinieks Voicehs Seņavskis (1648), Jāņa Mileikas sievas Terēzes dēls, bet trešais  palika Visvaldis Gercāns (1884) no Siguldas (abiem – 7 punkti). Sievietēm labākā bija Eira Sarnovska (1635). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Svētdien tika aizvadīts 7 dubulto kārtu blica (3+2) turnīrs (44 dalībnieki). Tajā ar 11 punktiem pārāks pār visiem izrādījās Starostīts (2463). Otrajā vietā ar tikpat daudz punktiem finišēja baltkrievs Aleksejs Čerepovs (2239), bet trešais palika Georgijs Makovskis (2339) no Rīgas – 10 punkti.  Tikpat punktu ieguva arī Jankovskis un Ni. Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Turnīros tika pasniegtas arī daudz reitingu un kategoriju balvas (kopā 28 !), bet pilnīgi visi dalībnieku saņēma piemiņas suvenīru – magneta “ledusskapja” birku veltītu speciāli šim 2017.gada turnīram.

Visu apbalvoto saraksts apskatāms šeit.

Jēkabpilī bija ieradies Eiropas Šaha savienības (ECU) Izglītības komisijas loceklis, bērnu šaha eksperts Džons Folijs (Lielbritānija), kurš pastāstīja par bērnu domāšanas attīstību ar šaha palīdzību (“scholastic chess”). Skatīt video par to:

 

Ar savu klātbūtni sacensības pagodināja arī 2014.gada pasaules U-18 čempiona Oleksandra Bortņika treneris, starptautiskais meistars Romans Hajeckis (abi – Ukraina).

Šaha dienas atbalstīja Jurijs Agafonovs, Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs, Jēkabpils Sporta skola un Jēkabpils uzņēmumi, bet teicami notiesāja Aleksandrs Vasiļkovs un Anatolijs Jasinskis.

Atgādināsim, ka pērn par Mileikas memoriāla absolūto uzvarētāju kļuva lielmeistars Normunds Miezis, uzvarot A un C sacensībās. Viņš saņēma ne tikai divus piemiņas kausus, bet pirmo reizi ierakstīja savu vārdu uz ceļojošā galvenā kausa. Šogad viņš nevarēja ierasties, jo spēlē Zviedrijas komandu čempionātā. Dažādos ārzemju turnīros ir aizņemti arī citi mūsējie, kuri agrāk spēlēja Jāņa Mileikas memoriālos Jēkabpilī. Piemēram, Aleksejs Širovs šajās dienās ir Rumānijā, kur arī notiek komandu čempionāts. Vācijas sieviešu bundeslīgā cīnījās Dana Reizniece-Ozola, bet vīriešu – Arturs Neikšāns un Ņikita Meškovs.