Inčukalna čempionāts pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

05.11.2017

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu aivadīts jau devītais Inčukalna novada atklātais čempionāts ātrajā šahā. Pie rūtotajiem galdiņiem Vangažu vidusskolā sēdās 94 dalībnieki, no kuriem labākais bija lielmeistars Ņikita Meškovs (2552) – 6,5 punkti no 7.

Turnīra sastāvs bija visai daudzveidīgs. Piedalījās gan pašreizējie Latvijas čempioni FM Arturs Bernotas (2394) un WFM Linda Krūmiņa (2007), gan Rīgas čempions Kristaps Kretainis (2205), gan arī daudz jaunie šahisti. Ieradās Siguldas un Olaines skolu šaha pulciņu dalībnieki, arī daudz bija no Rīgas Šaha skolas.

Turnīra gaitā visus savus pretiniekus uzvarēja Latvijas izlases spēlētāji, lielmeistari Ņikita Meškovs un Igors Kovaļenko (2672), bet savstarpējo partiju viņi nospēlēja neizšķirti, abi iegūstot pa 6,5 punktiem. Labāki papildrādītāji izrādījās Meškovam. Šis viņam bija otrais uzvarētais turnīrs īsā laikā, jo pirms tam viņš, arī ar 6,5 punktiem no 7, uzvarēja "12. Int. Deizisauer Herbstopen" Vācijā.

Par punktu no Meškova un Kovaļenko atpalika un nākamās vietas attiecīgi ieņēma Aleksejs Žučkovs (2322), Rihards Bekasovs (2083), Arturs Bernotas (2394), Sergejs Kļimakovs (2347) un FM Matīss Mustaps (2388).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Labākās dāmas balva tika Krūmiņai, bet labākā inčukalnieša tituls – turnīra organizatoram Arturam Mihailovam.

Šeit apskatām visu laureātu saraksts.

Kā informē Mihailovs, nākamgad turnīram apritēs jau desmit gadu, kas sakritīs ar Latvijas valsts simtgades svinībām. Tādēļ tas solās būt vēl vērienīgāks, plašāks un ar lielāku balvu fondu, jo plānots arī pašvaldības atbalsts.