Latvijas šahistiem veiksmīgs turnīrs Maljorkā

17.10.2017

Latvijas šahisti veiksmīgi piedalījās 14. Kalvijas šaha festivālā, kas no 7. līdz 15.oktobrim notika saulainajā Maljorkas jūras piekrastē netālu no salas galvenās pilsētas Palmas de Maljorkas.

No dažādiem Latvijas novadiem startēja – Ivars Jēkabsons (2175), Sandra Harlinska (1853) un Viktors Harlinskis (1645) no Siguldas šaha kluba, Matīss Mitenieks (1891) no Cēsīm , Uldis Melderis (1960) no Pļaviņām, Jānis Isakovs (1981), Ilze Burkevica (1784) un Vjačeslavs Verņuks (bez FIDE klasiskā reitinga) no Ventspils.

Visveiksmīgāk nostartēja Ivars Jēkabsons, kurš ieguva 6.vietu (6,5 punkti no 9 iespējamiem). Sandra Harlinska trešo reizi pēc kārtas izcīnīja turnīra labākās dāmas statusu (5 punkti) un ieguva “brīvbiļeti” uz nākamā gada jubilejas 15. šaha festivālu.

Ļoti veiksmīgs starts klasiskā šaha turnīrā bija ventspilniekam Vjačeslavam Verņukam, kurš, pirmo reizi  spēlējot šāda formāta turnīrā un izcīnot 5 punktus no 9, ierindojās 41. vietā un ieguva reitinga balvu, kā arī uzrādīja labu FIDE reitinga performanci – 1852.

Turnīrā piedalījās 108 dalībnieki no 24 pasaules valstīm un 3 kontinentiem. Sacensību jaunākais dalībnieks Kišhans Udipi (Šveice)  bija 6 gadus vecs un izcīnīja 4 punktus no 9, savukārt vecākais turnīra dalībnieks Molets Ašers no Francijas bija 88 gadu jauns, taču veiksmīgi izspēlēja visas 9 partijas.

Intriga par pirmās vietas ieguvēju bija līdz pēdējai kārtai, un par turnīra uzvarētāju kļuva rumānis Levajs Sorins, otro vietu izcīnīja Turcijas pārstāvis Juksels Atila Koksals , bet trešajā vietā ierindojās mājinieks Galiana Saloms Huans Ramons. Latvijas izcelsmes šahists Sergejs Gromovs, kas patreiz pārstāv Itāliju, izcīnīja 5.vietu, apsteidzot Ivaru Jēkabsonu tikai pēc papildus rādītājiem.
Latvijas šahisti ir regulāri Maljorkas rudens turnīru viesi, un paredzams, ka uz šo silto Baleāru arhipelāga salu arī pēc gada gan atpūsties, gan spēlēt šahu dosies mūsu valsts pārstāvji.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.