Siguldā aizvadīti divi vērienīgi rudens šaha turnīri

02.10.2017

Jau sesto gadu pēc kārtas 30. septembrī un 1. oktobrī notika Siguldas atklātais čempionāts ātrajā šahā. Četru lielmeistaru un četru starptautisko meistaru konkurencē stabilu sniegumu parādīja Latvijas izlases dalībnieks lielmeistars Arturs Neikšāns, izcīnot pirmo vietu ar 9,5 punktiem no 11 iespējamajiem.

Arī otrajā un trešajā vietā šogad ierindojās mūsu valsts pārstāvji – otrais Ņikita Meškovs (8,5 punkti) un trešais – Matīss Mustaps, arī 8,5 punkti.
Atsevišķajā siguldiešu vērtējumā labākie bija trīs meistarkandidāti: pirmais Ivars Jēkabsons ar 6 punktiem, 2. vietā Sandra Harlinska (5,5 punkti) un 3. vietā Visvaldis Gercāns (5,5) punkti.

Sacensības jau tradicionāli pulcināja lielu dalībnieku skaitu. Šogad Siguldas čempionātā piedalījās 102 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Latvijas šaha federācija atbalstīja turnīru, nodrošinot pirmo septiņu galdiņu translāciju interneta šaha portālos.

Jaunums ikgadējo sacensību norisē bija vēl viens šaha notikums – Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrs. Sacensības pulcēja 55 šahistus no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Uzvaru izcīnīja Aleksejs Žučkovs, meistarkandidāts no Rīgas (8 punkti no 9 iespējamajiem). Pirmo vietu sieviešu kategorijā ieguva Rīgas šaha skolas audzēkne Madara Golsta (4,5 punkti), saņemot arī turnīra atbalstītājas Sandras Harlinskas dāvāto kausu.

Sacensību rīkotājs – Siguldas šaha klubs nākamgad plāno plašāk atzīmēt trīspadsmitkārtējās Latvijas šaha čempiones Mildas Laubertes simtgadi.

Abu turnīru norisi finansiāli nodrošināja Siguldas novada pašvaldība un SIA "Datorika". Turnīru speciālbalvas piešķīra atbalstītāji: SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta", zemnieku saimniecība "Pīlādži", profesors Andris Rubīns un Eiroparlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa birojs. Lielu atbalstu sacensību rīkošanā sniedza Siguldas Valsts ģimnāzija un novada domes Sporta pārvalde.

Visu balvu saņēmēju saraksts: Siguldas čempionāts, M. Laubertes piemiņas turnīrs

Visvaldis Gercāns, turnīru direktors