Latvijas šahisti sākuši cīņas tālajā un dārgajā Montevideo

18.09.2017

Urugvajas galvaspilsētā Montevideo, kas no Latvijas atrodas vairāk nekā 12 500 kilometru attālumā, sācies pasaules čempionāts šahā jauniešiem vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Līdz 26.septembrim ar vienu brīvdienu tiks aizvadītas 11 kārtas. Latviju pārstāv deviņi jaunie šahisti.

U-18 vecuma grupās spēlē Klāvs Stabulnieks (2147), Elizabete Limanovska (2071) un Rebeka Atte (1590), U-16 grupās – Arsens Bataševs (2058), Roberts Sevastjanovs (1604) un Alise Tiseļskaja (1394), savukārt U-14 cīnās Grigorijs Morozli (1807), Madara Golsta (1803) un Ramona Golsta (1656).

Delegācijas vadītājs Verners Putka izstāstīja, ka līdz Montevideo vairāk vai mazāk sekmīgi nokļuvuši visi mūsu valsts spēlētāji. Māsas Golstas braukušas caur Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu, Sevastjanovs caur Amsterdamu, Limanovska ceļojumu sāka Bukarestē un viņa lidoja caur Madridi, bet Putka, Stabulnieks, Atte un Tiseļskaja ceļojumu sākuši Rīgā, arī ar pārsēšanos Madridē. Lidmašīnā no Spānijas galvaspilsētas uz Urugvaju nācās pavadīt 12 stundas. Ceļojumu vienīgais zaudējums ir pagaidām "noklīdusī" Sevastjanova bagāža.

Spēles notiek pieczvaigžņu viesnīcā "Sheraton Montevideo". 25. stāvā cīnās katras grupas seši pirmie galdiņi, bet zālē lejā – visi pārējiem. Mūsu delegācija apmetusies viesnīcā "Dazzler", kas ir desmit minūšu gājienā. Kaut arī skats no jumta ir krāšņš, pati viesnīca "Dazzler" un ēdināšana ir viena no sliktākajām kāda redzēta šādos turnīros, uzskata Putka.

Kopumā Montevideo ir negaidīti dārga pilsēta. Piemēram, sardele, kartupeļi un tēja ielas kafejnīcā maksā aptuveni 10 eiro. Pat maskavieši, kas pieraduši pie visādām brīnumcenām, ir pārsteigti par šādu dārdzību.

Putka atzina, ka ar aklimatizāciju mūsu delegācijai problēmu neesot bijis. Ja kāds arī pamodies naktī, tad gulējis tālāk, jo aiz loga tumšs. Montevideo šobrīd ir pavasaris, kokiem plaukst lapas. Naktī temperatūra ap 11 – 12 grādiem, dienā pakāpjas līdz 18.

Čempionāta dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Oficiālā mājaslapa fuajedrez.org/wyccuruguay2017

 

Viesnīca "Dazzler", kur apmetusies Latvijas delegācija.
Skats no viesnīca "Dazzler" jumta uz baseinu un pilsētu.
Latvijas skvērs Montevideo.
Skats uz pilsētu.