Latvijas klubs pirmo reizi kopš 2001.gada spēlēs Eiropas kausa izcīņā

07.09.2017

Saņemot vilinošu piedavājumu no organizatoriem, RTU komanda piekritusi doties uz Eiropas Klubu kausa izcīņu, kas šogad notiks no 7. līdz 14.oktobrim Antālijā, Turcijā. Kāds no Latvijas klubiem šādās sacensībās nav bijis pārstāvēts vairāk nekā piecpadsmit gadus.

RTU komandas sastāvā spēlēs GM Aloizs Kveinis (Lietuva), GM Toms Kantāns, WGM Laura Rogule, FM Egons Lavendelis, WIM Anna Kantāne (Polija) un FM Ritvars Reimanis. Vienīgais, kas šī kluba sastāvā nepiedalījās pērnā gada Latvijas komandu čempionātā, ir Dānijā dzīvojošais liepājnieks Reimanis. RTU ieņēma otro vietu, atpaliekot tikai no "Termo-Eko/RŠF"

Eiropas Klubu kausa izcīņa daļēji pārklājas ar Latvijas sieviešu čempionātu, tādēļ Laurai Rogulei šogad neizdosies aizstāvēt pērn izcīnīto titulu un desmitās zelta medaļas iegūšana viņai jāatliek uz nākamo gadu.

Eiropas Klubu kausa izcīņas spēlētāju sastāva ziņā allaž ir vienas no stiprākajām sacensībām kontinentā. Pērn Sovisadā (Sarbijā) turnīrā "Open" vien  tur piedalījās 445 spēlētāji no 47 valstīm, arī 145 lielmeistari.

Pēdējoreiz Latvijas komanda Eiropas Klubu kausa izcīņā piedalījās 2001.gadā Grieķijā. Toreiz vienību TSI pārstāvēja Oļegs Krivonosovs, Rolands Bērziņš, Arturs Neikšāns, Ilmārs Starostīts, Vsevolods Dzjuba un Verners Putka. Ar trim uzvarām un vienu neizšķirtu septiņos mačos mūsējie ieņēma 24.vietu no 39.

Arī šogad notiks septiņas kārtas un pie galdiņiem vienlaikus sēdīsies seši spēlētāji "Open" turnīrā un četri sieviešu turnīrā. Kopējais balvu fonds ir 34 000 eiro.

Oficiālā mājaslapa: euroclubcup2017.tsf.org.tr