Ņikita Meškovs izpildījis trešo lielmeistara normu

02.09.2017

Starptautiskais meistars Ņikita Meškovs ar 7 punktiem no 9 triumfēja pirmajā starptautiskajā "Sillpark Schachopen" festivālā Insbrukā (Austrijā), izpildot arī trešo trešo lielmeistara normu. Jau oktobrī viņš kļūs par Latvijas divpadsmito lielmeistaru.

Festivālu ar balvu fondu 5100 eiro viņš iesāka vareni, izcīnot 5,5 punktu no 6, par punktu apsteidzot tuvāko sekotāju. Pēdējās trīs kārtas aizvadot mierīgāk un noslēdzot tās ar trim neizšķirtiem, Meškovs sev nodrošināja pēdējo nepieciešamo lielmeistara normu, kā arī iegāja turnīra vēsturē kā pirmais tā uzvarētājs.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Pirmo normu Meškovs izpildīja 2015.gada vasarā Polijā, Naidorfa memoriālā, bet otro – šogad februārī GM normas turnīrā Jūrmalā. Savdabīgi, bet visas trīs reizes viņš normu ir "pārpildījis". Pirmajās divās reizēs par punktu, sestdien Insbrukā – par puspunktu. Viņš arī par 19 punktiem pacēlis savu reitingu, un "tekošais" mūsu sportistam šobrīd ir 2524, kas ir jauns karjeras rekords.

Jau 7.oktobrī Antālijā notiks FIDE kongress, kurā Meškovam tiktu piešķirts lielmeistara tituls. Līdz ar to īsā laikā Latvijas šahs būs papildinājies ar diviem lielmeistariem, jo tikai pirms nepilna mēneša pie titula GM tika Toms Kantāns.

Kā pēc turnīra no Insbrukas pastāstīja tā laimīgais uzvarētājs, lēmumu braukt uz turieni viņš pieņēmis burtiski stundas laikā, jo gribējis cīnīties par lielmeistara normu, un jutis, ka to var izdarīt, ka ir spēks. Turnīrs bijis ļoti labā organizatoriskā līmenī, apkārt ļoti skaista daba, kalni. Organizatori Meškovu jau oficiāli uzaicinājuši uz nākāmo festivālu pēc gada Insbrukā.

Tagad mūsu šahistam klasiskie turnīri nav plānoti. Nākamās sacensības varētu būt ātrā šaha turnīrs Siguldā 30.septembrī.