Lietuvas čempionāta labāko trijnieks – Miezis, Kovaļenko un Kantāns

27.08.2017
Foto - Diāna Matisone

Sestdien un svētdien Panevēžā aizvadīts Lietuvas atklātais čempionāts ātrajā šajā. 3000 eiro lielais balvu fonds pulcēja visai spēcīgu dalībnieku sastāvu. Piedalījās 129 šahisti no sešām valstīm, no kuriem 17 bija lielmeistari vai starptautiskie meistari. Mūsējie ieņēmu visu labāki trijnieku.

Kaut arī pēc deviņām kārtām labāko sešiniekā bija tikai viens Latvijas sportists, turnīram noslēdzoties, visu goda pjedestālu aizņēma mūsu valsts sportisti. Par čempionu ar 9 punktiem no 11 kļuva Normunds Miezis (2542), kurš pēdējā kārtā pieveica mājinieku IM Tomasu Laurušu (2532). GM Igors Kovaļenko apspēlēja GM Šarūnu Šuļski (2550) un pakāpās uz otro vietu, savukārt GM Toms Kantāns (2531) uzvarēja somu IM Tapani Sammalvuo (2482), ieņemot trešo vietu. Kantānam šis bija pirmais turnīrs lielmeistara statusā, savukārt Miezis vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Kovaļenko, kurš septembra sākumā Gruzijā sāks cīņas Pasaules kausa izcīņā.

Finišējot ar trim panākumiem pēc kārtas, labākais no lietuviešiem bija GM Vidmants Mališauskas (2427), kurš pēc uzvaras pār mūsu IM Rolandu Bērziņu pacēlās uz piekto vietu. Bērziņš, kurš iepriekš bija uzvarējis šajā čempionātā, ar 7,5 punktiem palika 14. pozīcijā – punktu no goda pjedestāla. Kopumā Latviju pārstāvēja 13 sportisti.

Visi rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.