Rīgas svētkos būs šaha turnīri, simultānspēles un meistarklases

17.08.2017

Papildināts. Sestdien, 19.augustā, Daugavmalas parka svētku ietvaros 11.novembra krastmalā pulksten 17 tiks atklāti Rīgas svētku šaha ātrspēles turnīri bērniem un pieaugušajiem. Paralēli tam būs iespēja sacensties meistarībā ar lielmeistaru Alekseju Širovu un lielmeistari Danu Reiznieci-Ozolu.

Dalībai turnīros vai seansos, kurus organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Šaha federāciju, sūtīt savu pieteikumu e-pastā uz alberts.cimins@inbox.lv.

Kamēr lielie un mazie šahisti nodosies aizraujošai spēlei, uz lielās skatuves par atbilstošu noskaņu parūpēsies grupa "The Sparkling 5".

Un, ja kādam šaha spēle ir sveša – nekautrējies, nāc un piedalies meistarklasēs "Pirmie soļi šahā"! Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Rīgas Svētki #rigassvetki.

Programma

Šaha turnīri
Sestdien, 19.augustā 11. novembra krastmalā no pulksten 17 līdz pulksten 19 paralēli notiks divi ātrspēles turnīri kategorijās bērni/jaunieši un pieaugušie/seniori. Katrā kategorijā piedalās desmit dalībnieki, no kuriem turnīra laikā tiks noskaidroti trīs labākie spēlētāji starp bērniem/jauniešiem un pieaugušajiem/senioriem. Iepriekšēju pieteikšanos dalībai turnīrā nodrošina Rīgas Šaha Federācija. Rīgas Šaha Federācija katram turnīram nodrošina tiesnesi, desmit šaha galdiņus un pulksteņus, balvas pirmo trīs vietu ieguvējiem kā arī diplomus pārējiem dalībniekiem. Pasākuma organizētājs katram turnīram nodrošina trīs galdus, sešus solus un elektrības padevi līdz 10 metru attālumam no turnīra norises vietas.

Šaha seansi ar Lielmeistaru
Sestdien, 19.augustā 11. novembra krastmalā no pulksten 17 līdz pulksten 19 paralēli notiks divi seansi ar Lielmeistariem – Alekseju Širovu un Danu Reiznieci-Ozolu. Katrā seansā piedalās desmit dalībnieki, no kuriem īpaši godināti tiks tie, kuri uzvarēs vai izspēlēs neizsķirtu ar Lielmeistaru. Seansa laikā Lielmeistars izspēlēs desmit šaha partijas, secīgi izdarot pa vienam gājienam ar katru spēlētāju līdz tiek izspēlētas visas partijas. Iepriekšēju pieteikšanos dalībai seansā nodrošina Rīgas Šaha Federācija. Rīgas Šaha Federācija katram seansam nodrošina Lielmeistaru, desmit šaha galdiņus un pulksteņus, statueti katram dalībniekiem. Pasākuma organizētājs katram turnīram nodrošina piecus galdus un piecus solus.

Šaha meistarklases
Sestdien, 19.augustā 11. novembra krastmalā no pulksten 17 līdz pulksten 19 paralēli notiks divas meistarklases "Pirmie soļi šahā", tās vadīs FIDE meistars Matīss Mustaps un lielmeistars Normunds Miezis.Vienā meistarklasē vienlaicīgi piedalās seši cilvēki, kuri tiek iepazīstināti ar pamatzināšanām šahā un ikvienam ir iespēja izmēģināt arī savu pirmo šaha spēli. Dalība meistarklasēs iepriekš nav jāpiesaka, ikviens Rīgas svētku apmeklētājs pieteikties varēs uz vietas. Rīgas Šaha Federācija katrai meistarklasei nodrošina pasniedzēju, trīs šaha galdiņus un pulksteņus. Pasākuma organizētājs katrai meistarklasei nodrošina vienu galdu un divus solus. Vienas meistarklases ilgums ir 20min, tās norisinās divu stundu garumā.


Papildināts ar informāciju par aktivitātēm Vērmaņparkā.
19.augustā pulksten 12 paredzēti arī seansi ar lielmeistariem Zigurdu Lanku un Normundu Miezi. Pulksten 15 ātrspēles turnīrs visiem: 3 minūtes plus 2 sekundes par gājienu.
20.augustā pulksten 12 Rīgas svētku šaha turnīrs ātrajā šahā. Laika kontrole: 12 min.+3sek.

Īpaši uzsverot šaha vietu Vērmanes vēsturē un ikdienā, sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju, notiks šaha turnīri gan profesionāļiem, gan amatieriem un ikkatram būs iespēja izzināt šo spēli un iemācīties to spēlēt.
Pieteikšanās: alberts.cimins@inbox.lv