Uz prestižo turnīru Sočos dosies 13.vidusskolas komanda

11.05.2016

Jau 1.jūnijā Sočos (Krievija) sāksies viens no pasaulē prestižākājiem un zināmākajiem skolu komandu turnīriem "Белая ладья" ("Baltais tornis"). Kā informē treneris un delegācijas vadītājs FM Matīss Mustaps, mūsu valsti tajā pārstāvēs Rīgas 13.vidusskolas vecuma grupas U-14 komanda, kurā spēlēs Iļja Semjonovs (2205), Aleksandrs Jazdanovs (1989), Jaroslavs Petrovs (1714) un Marija Nikolajeva (1581).

Ceļazīmi mūsējie faktiski izcīnīja pēc sekmīga snieguma A. Širova Ziemas kausa izcīņā, kurā šogad martā Jūrmalā šadā sastāvā ieguva augsto otro vietu.

"Baltais tornis" ir klasiskā šaha deviņu kārtu komandu turnīrs ar FIDE reitinga aprēķinu. Tas pirmo reizi notika vēl tālajā 1969.gadā. Ar katru gadu "Baltais tornis" kļuva masveidīgāks, savu kulmināciju sasniedzot 1979.gadā, kad visās tā stadijās kopumā piedalījās miljons skolēnu.

Pēc PSRS sabrukšanas tas kļuva par Krievijas skolu komandu sacensībām, bet sākot ar 2015.gadu – par starptautiskām.

Latvijas pašreizējā formātā piedalās pirmo reizi. Organizatori oficiālajai delegācijai (treneris plus 4 bērni) sedz dzīvošanu un ēšanu, bet ceļa un uzturēšanās tēriņi ir pašu sportistu un viņu vecāku ziņā. Mūsu delegācija 31.maijā dodas maršrutā Rīga – Maskava – Soči, bet mājupceļā dodas 9.jūnijā.

Pretinieku sastāvs ir ļoti spēcīgs, tāpēc augstus rezultātus ir grūti gaidīt, bet pieredze un šaha skola mūsējiem būs neatsverama.