Kovaļenko un Kulaotss vienā kompānijā ar Karlsenu un Frīdmanu

27.07.2017

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) publiskojusi Pasaules kausa izcīņas dalībnieku sastāvu. Turnīrā, kas no 2. līdz 28.septembrim notiks Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, un kura balvu fonds ir 1,6 miljoni eiro, Latvijas šaha līdzjutējiem būs kam just līdzi.

Pasaules kausa izcīņā pēc izslēgšana principa sacentīsies 128 šahisti. Lai kļūtu par trofejas (un 120 000 eiro) ieguvēju, būs jāuzvar septiņi pretinieki. Pirmajās sešās kārtās paredzētas divas klasiskā šaha partijas, bet finālā – četras. Neizšķirta gadījumā talkā nāks ātrais šahs (25 minūtes plus 10 sekundes).

Sacensībā piedalīsies faktiski visi pasaules vadošie šahisti, arī pašreizējais čempions Magnuss Karlsens (Norvēģija). Tādēļ jo interesantāk būs sekot mūsu pārstāvju cīņām. Igors Kovaļenko ceļazīmi uz Tbilisi nopelnīja jau 2016.gada Eiropas čempionātā, ieņemot tur otro vietu. Baltijas zonālajā turnīrā, kas jūnijā noslēdzās Liepājā, uzvarēja igaunis Kaido Kulaots. Ar to viņš kvalificējās Pasaules kausa izcīņai, kur pārstāvēs ne tikai sevi, bet arī mūsu valstu šaha zonu. Savukārt Latvijas šaha skolas audzēknis Daniels Frīdmans spēlēs Gruzijas galvaspilsētā, pateicoties ceturtajai vietai aizvadītajā Eiropas čempionātā Minskā, pēdējā kārtā uzvarot tieši Kovaļenko.

Uz turnīra sākumu kā oficiāla amatpersona ir aicināts arī Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš.

Šī Pasaules kausa izcīņa ir daļa no pasaules čempiona titula izcīņas 2016.-2018.gada cikla. Pirmo divu vietu ieguvēji kvalificēsies pretendentu turnīram, kura uzvarētājs spēlēs ar pasaules čempionu Karslenu.

Pasaules kausa oficiālā mājaslapa: tbilisi2017.fide.com