Festivāls "Vidzemes vasara" paiet ar Daniela Frīdmana dominanci

24.07.2017
Foto - Aivis Kalniņš

Vairāk nekā pusotrs simts dalībnieku no sešām valstīm aizvadītajā nedēļā piedalījās tradicionālā šaha festivāla "Vidzemes vasara" astoņos turnīros. Sastāva ziņā abos stiprākajos no tiem uzvarēja Vāciju pārstāvošais Latvijas šaha skolas audzēknis Daniels Frīdmans.

Festivāla galvenajā, ātrā šaha A turnīrā ar apdomas laiku 12 minūtes plus 5 sekundes un balvu fondu 1755 eiro, Frīdmans 11 kārtās ieguva 10 punktus. Viņš nezaudēja ne partiju, cīnījās neizšķirti ar lielmeistariem Alekseju Širovu un Normundu Miezi, bet pārējos pretiniekus uzvarēja. Tuvāko sekotāju Miezi (jūlijā viņš  jau četros turnīros Latvijā ieņēmis otrās vietas) Frīdmans apsteidza par 1,5 punktu. Trešo vietu ar 7,5 punktiem ieņēma Krievijas lielmeistars Jevgēņijs Svešņikovs. Vēl pirmajā sešiniekā iekļuva IM Ņikita Meškovs, IM Rolands Bērziņš un GM Aleksejs Širovs.

Visi A dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Turnīrā tika pasniegtas arī daudz citas balvas. Tās saņēma Guntars Antoms (S50), Jurijs Agafonovs (S50), Juris Saksis (S65), Jānis Visockis (S65), Jeļena Zajacs (dāmas), Monika Ciganova (dāmas), Ņikita Kuzņecovs (U-18), Arsens Bataševs (U-18), Ivo Saksis (limbažnieks) un Maksims Golubovskis (reitings līdz 2000).

Ne mazāk iespaidīgs bija Daniela Frīdmana veikums piektdien blicā. Pēc 10 uzvarām pēc kārtas pēdējā kārtā viņš vienojās par neizšķirtu ar Stepanu Žuravļovu (Krievija). Ar to pietika, lai viņu nevarētu apsteigt ne mazāk pārliecinošu sniegumu rādošais Ņikita Meškovs, kurš zaudēja tikai punktu, piekāpjoties nākamajam uzvarētājam. Toties savu "tekošo" blica reitingu Meškovs pēc šā turnīra pacēla virs 2600 robežas. Trešo vietu ar 8,5 punktiem ieņēma Normunds Miezis.

Visi blica dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Sestdien un svētdien paralēli A notiekošajā B turnīrā ar 9,5 punktiem labākais bija Jānis Daugerts, atstājot aiz sevis Konstantīnu Gudovski un Albertu Pedmansonu (Igaunija).

Visi B dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Tika aizvadīti arī trīs bērnu turnīri - A, B un C.

Šis festivāls, kas jau iemantojis šahistu atzinību, notika sesto reizi. Labā ziņa ir organizatoru solījums, ja nākamgad noteikti būs arī septītā reize.