Šahisti aicināti pieteikties pirmajam Jura Neimaņa piemiņas turnīram

19.07.2017

Sestdien, 29.jūlijā, Ventspils Jaunrades namā, Maiznieku ielā 11, tiks aizvadīts Ventspils atklātais ātrā šaha čempionāts, kurš veltīts šaha trenerim Jurim Neimanim (1940 – 2016). Turnīru rīko Latvijas Šaha federācija sadarbība ar Ventspils pilsētas domi, informē viens no organizatoriem Jānis Isakovs.

No pulksten 12 tiks aizvadītas deviņas ātrā šaha kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes plus 5 sekundes par gājienu. Šahistiem paredzēts vienas dienas turnīram pietiekami vilinošs balvu fonds  - garantēti vismaz 500 eiro.  Obligāta iepriekšējā pieteikšanās līdz 26. jūlijam pa e-pastu alberts.cimins@inbox.lv vai pa tālruni 28804664.

Detalizētāka informācija nolikumā.

Juris Neimanis dzimis 1940. gada 8. jūnijā. 1958. gadā, pabeidzis Valmieras Pedagoģisko skolu, sāk savas darba gaitas Ilūkstes vidusskolā. Izglītību turpina DPI un LVU.

1964.gadā Juris kļūst par ventspilnieku, bet 1971.gadā sāk strādāt 4. vidusskolā. No 1983. līdz 1985 gadam ir skolas direktors, pēc tam turpina strādāt par skolotāju, vada skolas dramatisko kolektīvu un arī šaha nodarbības 1.–4. klasē.

Jau kopš bērnības Juris gribēja būt skolotājs. Viņam labi padevās matemātika, taču studēt nolēma filoloģiju. Profesijas izvēli nekad nav nožēlojis. Vienmēr bijis skolēnu cienīts un mīlēts skolotājs, kas prata labi iemācīt un arī līksmi pajokot.

Dzīves laikā Jurim bija divi nopietni vaļas prieki – teātris un šahs. Spēlēt šahu iemācījās 9 gadu vecumā, kļuva par meistarkandidātu un kopā ar šo spēli bija līdz pat mūža galam. Bijis daudzkārtējs pilsētas čempions un dažādu turnīru uzvarētājs, turklāt pats arī vadīja šaha kustību Ventspilī un trenēja jauniešus. Savulaik nopietni aizrāvās arī ar korespondencšahu.

Kādā intervijā Juris Neimanis sacījis: "Patīk satikties ar bijušajiem skolēniem. Dzīve bijusi tik gara, ka viss savijies kopā – gan laime, gan prieks, gan pārdomas. Dievam acīs spļaut nedrīkst. Un, redz, ja cilvēks ir laimīgs, viņš par to stundām ilgi nedomā – viņš vienkārši dzīvo."

Miris 2016.gada 27.decembrī.