Divi mūsu šahisti cīnīsies Francijas "Top 12"!

10.05.2016

Seši lielmeistari ar reitingu virs 2700 un 26 lielmeistari ar reitingu virs 2600 padara Francijas komandu čempionāta augstāko līgu, kas startēs 28.maijā, par vienu no spēcīgākajiem nacionālajem turnīriem Eiropā. Šogad starp kopumā 76 lielmeistariem, desmitiem starptautiskiem meistariem un citu titulu īpašniekiem būs arī Igors Koveļenko (2644) un Arturs Neikšāns (2622). Atšķirībā no Vācijas bundeslīgas, šīs sacensības notiek vienā sabraukumā, 12 komandām aizvadot 11 kārtas.

Vadošie pieteiktie spēlētāji šajās sacensībās, kas Parīzes piepilsētā Dransijā notiks līdz 8.jūnijam, un kuras dēvē vienkārši par "Top 12", ir Anišs Giri (Nīderlande, 2790), Maksims Vašjē-Lagreivs (Francija, 2788), Dāvids Navara (Čehija, 2735) un Dmitrijs Jakovenko (Krievija, 2731).

Kā pastāstīja Arturs Neikšāns, viņu Senkventinas komandā "Les Tours de Haute Picardie" (saīsinājumā THP) iesaistīja Aloizs Kveinis.

Arturs Neikšāns: "Klubs 2014.gadā organizēja "Top 12" Senkventinas pilsētā un tajā spēlēja kā organizatoru komanda. Toreiz, diemžēl, komanda izkrita no līgas, taču viņiem iepatikās atmosfēra, un viņi nolēma pastiprināt komandu, lai atgrieztos augstākajā līmenī. Toreiz komandā spēlēja Aloizs, caur viņu komandā nokļuvu es ar Igoru. Pagājušogad pārliecinoši uzvarējām 1.līgā, savu apakšgrupu ar 9 uzvarām 9 mačos, nospēlēju visus mačus un ieguvu 7 punktus no 9. Man ļoti patika atmosfēra. Ļoti gaidu šo turnīru – nevar salīdzināt ar olimpiādi, bet tas man ir viens no gada gaidītākajiem turnīriem.

Komandas ir ļoti spēcīgas – mūsu vienības mērķis pirmām kārtām ir nodrošināt vietu līgā arī nākamgad, un veiksmes gadījumā pacīnīties par ko vairāk. Komanda ir laba, ir lieliskas attiecības ar vadību – man sola dot spēlēt vismaz 8 partijas no 11, tātad tiks arī brīvdienas. Paralēli šobrīd cīnamies arī Francijas kausa izcīņā, kur šobrīd esam iekļuvuši 1/4 finālā 22.maijā braukšu ar Aloizu uz Parīzi, tālāk uz Senkventinu, lai palīdzētu komandai iekļūt pusfinālā. Interesants ir sacensību nolikums – kaut kāda ELO robežās (ap 130 reitinga punkti) pirms kārtas var brīvi variēt ar spēlētāju izvietojumu pie galdiņiem, lai izvairītos no sagatavošanās. Tā ka var gadīties, ka kādu maču varu nospēlēt gan pie 5.galdiņa, vai arī pie 1.!"