Risinātāju reitingā labākie no mūsējiem Modris Rāviņš un Laura Rogule

05.07.2017

Pasaules šaha kompozīcijas federācija (World Federation for Chess Composition (WFCC)) publicējusi kārtējus šaha problēmu risinātāju reitingus. Starp 745 risinātājiem ar pilnu reitingu ir 12 Latvijas risinātāji.

Labakais no Latvijas risinātājiem jau vairākus gadus ir Modris Rāviņš (142. vieta no 745). Nākama vieta ir Laurai Rogulei (254. vieta), kura pirmo reizi ir ieguvusi risināšanas reitingu un uzreiz tik augstu! Un trešais Latvijas labakais risinātājs ir Antons Gajevskis (393. vieta), kas ir arī nenogurstošs Latvijas risināšanas čempionātu organizētājs.

Un pirmo reizi Latvijai ir arī juniori ar risināšanas reitingu! Apsveicam Miķeli Emīlu Miķelsonu (415), Arti Alaini (472), Emīlu Taboru (473), Kristapu Reini Strodu (633) un gaidam jaunus panākumus!

Ir jāpateic, ka risinātāji ar reitingu >=1700 attiecas pie risinātājiem ar pieredzi, un sacensībās, kur ir piedāvātas divas kategorijas, nevar piedālīties vieglākā.

Atsevišķa grupa reitingu sarakstā ir risinātāji ar pusreitingu (421 kopā). To saņem risinātāji, kas piedālījas risināšanas sacensībās ar reitinga punktiem tikai vienu reizi. Piedāloties šādas sacensībās otro reizi, viņi arī dabūs pilno reitingu. Latvijai šī grupā ir četri (attēlā zemāk) risinātāji, no kuriem Uldim Strautiņam (seniors) un Olitai Zadorožnajai (sieviete, juniore) pusreitings nopelnīts šogad.


Jūlija Visocka
Latvijas Problēmšaha Biedrība