Bernotas un Reizniece-Ozola kļūst par Latvijas čempioniem ātrspēlē

03.07.2017

Šā gada Latvijas čempions klasiskajā šahā FM Arturs Bernotas (2345) svētdien atpūtas bāzē Mežezers kļuva arī par Latvijas čempionu ātrspēlē. 13 kārtās ar apdomas laiku 3 minūtes plus 2 sekundes viņš ieguva 10,5 punktus, par puspunktu apsteidzot GM Normundu Miezi (2426). Trešais palika Matīss Mustaps (2314).

Ātrā šaha čempionāts pulcēja 38 spēlētāju, no kuriem viens bija Krievijas pārstāvis Grigorijs Šarankovs. Viņam nācās samierināties ar ceturto vietu.

Vēl pirms pēdējās kārtas līderis bija lielmeistars Miezis, tomēr izšķirošajā partijā viņš negaidīti zaudēja meistarkandidātam Oļegam Petrovskim (2113). Bernotas, kas atpalika par puspunktu, savu iespēju izmantoja, ar melnajiem uzvarēja FM Valdi Troņenkovu (2306), un pakāpās uz pirmo pozīciju.

Pērnā gada čempions GM Arturs Neikšāns šoreiz nepiedalījās, tāpat kā otrās vietas ieguvējs FM Sergejs Kļimakovs.

Dāmu vērtējumā par čempioni kļuva WGM Dana Reizniece-Ozola (2344), kura kopējā vērtējumā palika piektā. 2016.gada sieviešu blica čempione WGM Laura Rogule (2252) izcīnīja sudrabu, bet WGM Ilze Bērziņa (2167) - bronzu. Principiālā mačā Reizniece-Ozola pēdējā kārtā apspēlēja tieši Roguli.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, savukārt visi balvu ieguvēji - šeit.

Dienu iepriekš tika aizvadīts ātrā šaha (10+5) turnīrs "Mežezera Open", kurā 41 dalībnieka konkurencē "izšāva" jaunais Iļja Semjonovs (2114). Deviņās kārtās viņš zaudēja tikai otrās vietas ieguvējam Miezim, un ar 7,5 punktiem kļuva par pārliecinošu uzvarētāju, savu reitingu palielinot par 73 punktiem. Trešajā pozīcijā palika IM Vladimirs Svešņikovs.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, balvu ieguvēji - šeit.

Abu turnīru kopējais balvu fonds bija 600 eiro.