Latvijas šahistiem vairāki goda pjedestāli Palangā

24.06.2017
Turnīrā "Open C" U-10 grupā Agnesa Ter-Avetisjana (BJC "Daugmale") ieņema trešo vietu starp 16 meitenēm.

Ar daudzu desmitu Latvijas šahistu piedalīšanos Palagā aizvadīts nu jau 24.šaha festivāls "Baltija Cup", kura laikā tika aizvadīti septiņi dažādas laika kontroles un vecumu grupu turnīri. Mūsu šahistiem tajos izdevās ieņemt vairākas vietas uz goda pjedestāla.

Klasiskā šaha turnīrā "Open A" piedalījās 75 dalībnieki no septiņām valstīm, arī 15 no Latvijas. Ar 6 punktiem no 7 trešo vietu ieņēma liepājnieks Ņikita Kuznecovs (2013), kurš savam FIDE reitingam pievienoja 64 punktus. Viņš pēdējā kārtā apspēlēja Aivaru Stašānu (2123), kurš ar 5 punktiem palika septītais. Pa 5,5 punktiem iekrāja Nikolajs Katišonoks (2182) un Fjodors Poļakovs (2138), kuri noslēgumā ieņēma attiecīgi ceturto un sesto pozīciju.

Jauniešu U-15 ātrā šaha turnīrā "Open B" piedalījās 79 šahisti. Labākais no mūsējiem ar 5,5 punktiem no 9 bija Daniils Guļņevs, kurš ieņēma 19.vietu.

U-10 un U-8 vecumu grupu turnīrā "Open C" 83 dalībnieku konkurencē trešo vietu ieņēma Markuss Apenītis. U-8 vērtējumā labākais no mūsējiem bija Vadims Aleidžāns, kurš finišēja 38. pozīcijā. U-10 grupā Agnesa Ter-Avetisjana (BJC "Daugmale") ieņema trešo vietu starp 16 meitenēm.

U-7 turnīrā "Open C7" sacentās 23 jaunie spēlētāji. Ar 4,5 punktiem (no 9) 14.vietu ieņēma Rihards Babris, bet Arturs Vidrusks finišēja divas pozīcijas zemāk.

Trīs vakarus notika ātrspēle, kas allaž pulcēja vairāk nekā simts visu iepriekšminētu turnīru dalībniekus un šahistus, kas ieradās Palangā speciāli tikai uz blica turnīriem. Vienā no tiem uz goda pjedestāla kāpa arī Latvijas šahists. Jaunais Maksims Golubovskis (1863) ar 5,5 no 7 ieņēma augsto otro vietu.