Zaudējums pēdējā kārtā liedz augstu vietu Eiropas čempionātā šahā

11.06.2017
Čempionāta laureāti noslēgums ceremonijā.

Minskā sestdien noslēdzies Eiropas čempionāts šahā vīriešiem, kurā pirmo reizi piedalījās četri Latvijas šahisti. Neskatoties uz zaudējumu pēdējā kārtā, labākais no mūsējiem ar 7 punktiem no 11 bija iepriekšējā čempionāta sudraba medaļnieks Igors Kovaļenko (2667), kurš ierindojās 42.vietā.

Lielmeistars Kovaļenko visu čempionātu aizvadīja turnīra tabulas augšgalā un pēc sestās kārtas pat dalīja pirmo vietu. Pēdēja kārtā uzvaras gadījumā viņš finišētu augstajā ceturtajā vietā, tomēr ar baltajām figūrām nācās piekāpties Rīgā dzimušajam Vāciju pārstāvošajam Danielam Frīdmanam (2605).

Lielmeistars Arturs Neikšāns (2599) arī ieguva 7 punktus un ierindojās 47.vietā. Viņš vienīgais no mūsu šahistiem nezaudēja nevienā cīņā – trīs uzvaras un astoņi neizšķirti. Starptautiskais meistars (IM) Toms Kantāns (2473) ar 6,5 punktiem palika 81.pozīcijā, bet IM Ņikita Meškovs (2504) ar tikpat punktiem finišēja 123.vietā no kopumā 396 šahistiem. Visiem trim šī bija debija Eiropas čempionātos, savukārt FIDE klasiskā šaha reitingu paaugstināja visi četri mūsu valsts pārstāvji.

Kantāns izpildīja arī savu ceturto lielmeistara normu, kaut gan titulam pietiek ar trim. Par lielmeistaru viņš tiks apstiprināts šovasar gaidāmajā FIDE Prezidenta valdes sēdē.

Ar 8,5 punktiem pirmās trīs vietas ieņēma Maksims Matlakovs (Krievija, 2714), Badūrs Jobava (Gruzija, 2713) un Vladimirs Fedosejevs (Krievija, 2690). Jāatzīmē, ka jaunais čempions Matlakovs savu pirmo lielmeistara normu ieguva pirms astoņiem gadiem Rīgā, Aivara Ģipšļa memoriālā, bet Fedosejevs pērn kļuva par tradicionālā šaha festivāla "Liepājas rokāde" turnīra "Open" uzvarētāju.

Eiropas čempionāta balvu fonds bija 100 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tika 20 000.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatām šeit.