Latvijas jaunie šahisti ieradušies uz turnīru Sočos

01.06.2017
Mūsu šahisti Maskavas Vnukova lidostā.

Trešdienas vakarā Rīgas 13.vidusskolas jauno šahistu komanda ieradās Sočos, kur no 1. līdz 9.jūnijam notiks tradicionālais starptautiskais turnīrs "Белая ладья" ("Baltais tornis"). Mūsu komandā spēlēs Aleksandrs Jazdanovs, Grigorijs Morozļi, Murats Geoklens Gulmedovs un Madara Golsta.

Delegācijas vadītājs un treneris Sergejs Kļimakovs: "Aizlidojam bez īpašiem piedzīvojumiem 13.10 no Rigas pustukšā lidmašinā. Vnukovo lidostā Maskavā mierīgi sagaidījām otru lidmašīnu līdz Sočiem; tā gan bija jau pārpīldīta, nevienas brīvas vietas. Maskavā bija lietus un mēs devāmies prom vēlak nekā bija plānots, tāpēc Sočos ielidojām jau tumsā. No lidmašīnas loga skats fantastisks, liela skaista pilsēta. Lidostā mūs sagaidīja transfērs no organizatoriem. Tad 45 minūtes kalnu trasē un bijām viesnīcā. Pagaidām viss ļoti labi. Rīt aklimatizācija un brīva diena, komandas brokastis pulksten 9, tad 2 stundas, lai izvēlētos, ko skatīsimies Sočos. Pulksten 11 man ir komandas reģistrēšanas komisija un uzreiz dodamies uz pilsētu. Tad vakarā komandas sanāksme, un, sākot no pulksten 19, jau ir oficiāla programma un atklašana. Pusnaktī ir 1.kārtas izloze. Pagaidām visiem labs noskaņojums - gatavi cīņai!"

Jau rakstījām, ka šogad sacensībās piedalīsies 2003.gadā dzimušie un jaunāki vienas skolas pārstāvji. Piecu sportistu (4 plus rezervists) vienībā jābūt vismaz vienai meitenei. Šogad tā ir Madara Golsta, kura vienīgā nav 13.vidusskolas audzēkne. Komandām tiek nodrošināta bezmaksas ēšana un dzīvošana.

Kā redzams chess-results.com, mūsu komandai ir septītais augstākais starta reitings (1704). Tas dod pamatu uzskatīt, ka mūsu kvartets otro gadu cīnīsies par labām vietām.

Atgādināsim, ka pērn Rīgas 13.vidusskolas komanda Iļja Semjonovs, Aleksandrs Jazdanovs, Jaroslavs Petrovs un Marija Nikolajeva Sočos "Белая ладья" kopvērtējumā palika augstajā devītajā vietā.

Latvijas delegācija Soču lidostā.