Par Latvijas čempionu sensacionāli kļūst FM Arturs Bernotas

06.05.2017

Sestdien Rīgā noslēdzās negaidītiem rezultātiem bagātais Latvijas čemionāts vīriešiem. Par uzvarētāju ar 7,5 punktiem no 9 pirmo reizi kļuva FIDE meistars Arturs Bernotas (2393), kurš reizē izpildīja savu otro IM normu. Sudrabu ar 7 punktiem izcīnīja Toms Kantāns (2468), bronzu – GM Arturs Neikšāns (2599), 6 punkti.

Arturs Bernotas ne tikai sensacionāli uzvarēja turnīru, bet arī izpildīja savu otro starptautiskā meistara normu. Lai iegūtu šo titulu, viņam vajag tikai vienu izpildītu normu. Reitingu viņš šajās sacensībās pacēla par 38 punktiem, tādat krietni pāri par nepieciešamajiem 2400.

Ceturto vietu, arī nedaudz negaidīti, ieņēma Guntis Jankovskis (2266), kurš arī izpildīja IM normu. Tā viņam jau ir trešā, tiesa, titulam vajadzīgs vēl reitings 2400. Viņam 6 punkti. Piektajā vietā palika IM Rolands Bērziņš (2428), arī 6, sestais – Dmitrijs Tokranovs (2227), 5,5 punkti.

Čempiona tituls izšķirās pēdējās kārtas vienā no pēdējām partijām, kurā Neikšāns ar baltajiem centās pieveikt Bernotu. Pirms tam Kantāns bija uzvarējis Normundu Miezi (2468), un Neikšāna uzvaras gadījumā viņš kļūtu par čempionu. Tomēr Bernotas ar melnajiem spēja novērst visus draudus un izcīnīt savu pirmo titulu. Līdz šim augstākā vieta Bernotam bija sestā.

Kantāna kontā Latvijas čempionātos tagad ir divas bronzas un divas sudraba medaļas, bet trīskārtējais čempions Neikšāns gadalgas guvis pēdējos piecos čempionātos.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Senioru kausus saņēma Aivars Skuja (65+) un Vieturs Meijers (50+), savukārt junioru kategorijā labākie bija Tokranovs, Aleksandrs Jazdanovs un Iļja Semjonovs.

Vairāki vadošie Latvijas šahisti tagad dosies uz Eiropas čempionātu, kas 29.maijā sāksies Minskā, bet Latvijā viņi būs redzami jau 16.jūnijā, kad Liepājā startēs Baltijas zonālā turnīra trešais, noslēdzošais posms.

Latvijas čempionāts dāmām paredzēts rudenī. Tas parasti aizritēja kopā ar kungu turnīru, bet šogad to nācās pārcelt, jo, kā zināms, Rīga notika Eiropas čempionāts sievietēm, kurā piedalījās 17 mūsu spēlētājas.