Pārsteigumiem bagātajā čempionātā toni nosaka jaunie

04.05.2017

Latvijas čempionātā vīriešiem aizvadītas piecas kārtas no deviņam, un turpinās jau ar pirmajām partijām iesāktais pārsteigumu kurss. Līderi ir jaunie Dmitrijs Tokranovs un Arturs Bernotas, bet lielmeistari izmētāti pa visu turnīra tabulu, sākot no piektās līdz pat 24.vietai.

Piecās kārtās Dmitrijs Tokranovs izcīnījis četras uzvaras (arī pret IM Ņikitu Meškovu) un reizi cīnījies neizšķirti (pret pašreizējo čempionu IM Vladimiru Svešņikovu), ar 4,5 punktiem kļūdams par nedalītu līderi, savam reitingam pieliekot 91 punktu un droši pretendējot uz godalgotu vietu.

Savukārt Bernotas piektajā kārtā saspringtā cīņā uzvarēja IM Tomu Kantānu, tādējādi "tekošajā" reitingā pārkāpjot nepieciešamo starptautiskā meistara slieksni - 2400. Līdz ar to ceļā uz IM titulu viņam vajag vairs tikai normas (viena jau ir), un nav jādomā par reitingu. Tas ir svarīgi, jo, piemēram, FM Matīsam Mustapam ir jau izpildītas visas trīs nepieciešamās normas, bet reitings 2400 tā arī paliek neiekarots. Tāpat kā WGM Ilzei Bērziņai.

Jāatzīmē, ka Mustaps šo turnīra arī aizvada ļoti labi, cīnoties bez zaudējumiem un paceļot reitingu par 31 punktu. Ja neskaita pirmo kārtu, viņam līdz šim gadījušies visstiprākie pretinieki - pa diviem lielmeistariem un starptautiskajiem meistariem.

Lielmeistariem šis čempionāts pagaidām nav no labākajiem. Tā, Normunds Miezis piekāpā Klāvam Stabulniekam, Viesturs Meijers – Aleksandram Jazdanovam, Ilmārs Starostīts – gan Kristapam Krustkalnam, gan Mustapam, savukārt reitingfavorīts Neikšāns piekāpās Sergejam Kļimakovam, divas reizes cīnījās neizšķirti un pagaidām atrodas viņam zemajā desmitajā vietā, no līdera atpaliekot par 1,5 punktu.

Arī čempionam Vladimiram Svešņikovam būs ļoti grūti aizstāvēt pērn iegūto titulu. Pagaidām 3 punkti un astotā vieta.

Interesanti ir arī tas, ka 33 dalībnieku turnīrā (kuldīdznieks Edmunds Beks izstājās) ir deviņi lielmeistari un starptautiskie meistari, bet savā starpā piecās kārtās viņi aizvadījuši tikai divas (!) cīņās, bet lielmeistari pie viena galdiņa vēl nav tikušies vispār un vēl sestā kārtā netiksies. Tas vien parāda cik pārsteigumiem bagāts ir šis turnīrs.

Visi dalībnieki un rezultāti apskatāmi šeit.