Par savstarpējām spēlēm, punktiem, reitingu un pieredzi

30.04.2017

Eiropas čempionātā sievietēm, kā zināms, piedalījās 17 mūsu šahistes, protams, aizvadot arī savstarpējās spēlēs. Dažās kārtās to bija visai daudz, tādēļ mūsu dalībniecies, smejoties, to nosauca par Latvijas sieviešu čempionāta pusfinālu. Apkopojot tā rezultātus, redzams, kurai sekmējies labāk, kurai ne visai.

Kopumā Latvijas sportistes aizvadīja 32 savstarpējus mačus. Pasargāta no tiem nebija neviena. Arī mūsu līdere Ilze Bērziņa, kuram pirmajā kārtā tikās ar Madaru Golstu. Visvairāk šādu cīņu Marijas Nikolajevas un lielmeistares Ingūnas Ernestes kontā – sešas, kas ir vairāk ne puse no visām partijām. Pa piecām Nataļjai Miezei, Katrīnai Telmai Ivanovai, Madarai Golstai, Valentīnai Vainovska un Nellijai Maklakovai.

Vērtējot pēc procentiem, nevainojama bilance Bērziņai (1 no 1) un Margaritai Parhomenko (2 no 2). Savukārt pēc punktiem līdere ir Marija Nikolajeva – 3,5.

Runājot par FIDE reitingu, tad Latvijas spēlētājām šis turnīrs aizvadīts summā ar mīnus 35. Septiņas sportistes ieguva reitingu, bet desmit zaudēja. Visvairāk pielika jaunās – Madara Golsta (+86), Marija Nikolajeva (+71), Rebeka Atte (+58), bet zaudēja pieredzējušās – WGM Ingūna Erneste (–66), WIM Agnese Līckrastiņa (–61) un Valentīna Vainovska (–58).

Neatsveramu starptautisku pieredzi, protams, guva visas.

Sekmes savstarpējās spēlēs procentuālā vērtējumā.
Sekmes savstarpējās spēlēs pēc punktiem.
Reitinga izmaiņas.