Par čempionāta līderi kļuvusi talantīgā krieviete Gorjačkina

16.04.2017

Par Eiropas čempionāta šahā sievietēm līderi pēc piektās kārtas cīņām kļuvusi talantīgā Krievijas šahiste Aleksandra Gorjačkina. Pašlaik vien 18 gadus vecā Gorjačkina, kura ir vairākkārtēja pasaules un Eiropas jauniešu čempione, pēc piecām kārtām iekrājusi 4,5 punktus, ziņo LETA..

Savukārt pēc tam seko uzreiz deviņas šahistes, kuras ir ieguvušas pa četriem punktiem, kamēr par galveno šī turnīra favorīti uzskatītajai ukrainietei Annai Muzičukai pašlaik ir 3,5 punkti, kas viņai viņai liek atrasties ārpus labāko desmitnieka.

Tikmēr Latvijas vadošā šahiste šajā turnīrā Ilze Bērziņa sestdien pēc pieļautas kļūdas piedzīvoja zaudējumu pret sacensību 17.numuru,
gruzīnieti Belu Hotenašvili. Tas latvietei bija pirmais zaudējums turnīrā, bet kopumā viņa ar iekrātiem trim punktiem pašlaik atrodama 37.pozīcijā. Neviena cita Latvijas pārstāve pašlaik labāko simtniekā neatrodas.

Svētdien sacensību sestajā kārtā Bērziņai būs jātiekas ar spēcīgo Krievijas šahisti Natāliju Pogoņinu, kurai Eiropas čempionātā dots septītais numurs.

Sestdien pie uzvaras tika Rebeka Atte, kura divu Latvijas šahistu duelī uzvarēja Nataļju Miezi, bet Katrīna Ivanova pārspēja Īrijā dzimušo latvieti Eibhiju Ni Mhuireagainu, kura gan visos čempionāta mačos piedzīvojusi zaudējumu. Vēl pie 0,5 punktiem par neizšķirtu sestdien tika Agnese Līckrastiņa un Margarita Parhomenko, kamēr pārējās Latviju pārstāvošās šahistes piedzīvoja zaudējumus.

Tikmēr Polijas šahiste Anna Kantāne, kura ir iepriecējusies Latvijā, pašlaik atrodas 93.vietā.

Svētdien turnīrā gaidāmi uzreiz četri savstarpēji Latvijas šahistu dueļi – Ingūna Erneste sacentīsies pret Madaru Golstu, Parhomenko spēlēs pret Renāti Vidrusku, Marija Nikolajeva spēkosies pret Elīnu Otikovu, bet Mieze cīnīsies pret Ivanovu.