Favorīti apliecina savu pārspēku RTU kausa izcīņā skolēniem

02.04.2017
Foto - Gunārs Gertners

Šogad joku dienā jeb 1. aprīlī norisinājās nopietns pasākums – RTU prāta spēles 2017, kuru ietvaros skolēni sacentās šahā, bridžā un dambretē. Kā jau ierasts daudzskaitlīgākais bija tieši šaha turnīrs, kas pulcēja 58 dalībniekus no gandrīz visas Latvijas – nebija pārstāvēta tikai Vidzeme.
Šaha turnīra balvu fonds bija 1400 EUR, kas tika pasniegti RTU apliecinājumu veidā, kas ir izmantojami mācību maksas apmaksai RTU vai saņemami kā stipendija, mācoties RTU. Godalgotajās vietās ierindojās reitinga pirmie 3 numuri. Jāatzīmē, ka neviens no viņiem nezaudēja nevienu partiju.

Par uzvarētāju ar 6 punktiem 7 kārtās un labākiem papildrādītājiem kļuva meistarkandidāts Fjodors Poļakovs no Rīgas 13. vidusskolas, kurš saņēma galveno balvu – apliecinājumu 280 EUR vērtībā. Ar tik pat punktiem otro vietu (210 EUR dāvanu karte) ieņēma meistarkandidāts Klāvs Stabulnieks no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. 5 ½ punktus savāca četri šahisti. Labākie papildrādītāji bija turnīra reitingfavorītam meistarkandidātam Edmundam Bekam no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, kurš izvēlējās saņemt balvu par labāko rezultātu starp Kurzemes šahistiem (140 EUR apliecinājums). Līdz ar to trešās vietas balvu – arī apliecinājumu 140 EUR vērtībā saņēma Renārs Megnis no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas. 5 ½ punktus savāca arī labākā jauniete – meistarkandidāte Elizabete Limanovska no Daugavpils Krievu vidusskolas, kas arī saņēma 140 EUR apliecinājumu). Arī Elizabete apliecināja, ka reitingfavorītes gods starp jaunietēm viņai nav nejaušs.

Labāko rezultātu starp Zemgales šahistiem uzrādīja Jēkabpils 3. vidusskolas audzēknis Kaspars Ņukša, kas savāca 4 ½ punktus un ieņēma 14. vietu, bet labākais Latgales pārstāvis bija Adriāns Sīnijs no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, kas savāca 3 ½ punktus un ieņēma 29. vietu. Diemžēl Vidzemes šahistu balva netika pasniegta, jo turnīrā nepiedalījās neviens šī reģiona pārstāvis. Speciālbalvu šahistiem ar zemāku kā I sporta klasi 70 EUR vērtībā saņēma Artjoms Brojs no Liepājas 2. vidusskolas, kas visnotaļ spēcīgā sastāvā savāca 4 punktus un ieņēma 25. vietu. Skolu komandu ieskaitē uzvarēja Rīgas 13. vidusskolas komanda, kuras sastāvā 3 labākie bija turnīra uzvarētājs F. Poļakovs, Pjotrs Koļasa (4 ½ punkti) un Vsevolods Semjonovs (4 punkti).

Piemiņas balvas no Rīgas Tehniskās universitātes saņēma visi turnīra dalībnieki.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.