Ilze Bērziņa izcīna zeltu Lietuvas komandu čempionātā

23.03.2017
Foto no juodabalta.org

Divus gadus pēc kārtas komandai paliekot otrajā vietā, aizvadītās nedēļas nogalē lielmeistarei Ilzei Bērziņai (2323) ar Kauņas "Margiris-1" beidzot izdevās izcīnīt zelta medaļu Lietuvas komandu čempionātā sievietēm. Vīriešiem sudrabs FM Artura Bernota (2332) kontā.

Astoņu vienību konkurencē "Margiris-1" izcīnīja piecas uzvaras un divas reizes cīnījās neizšķirti, izcīnot 12 komandu punktu. Tas bija par vienu vairāk nekā Pluņģes "VŠK  Bokštas" un Viļņas "MRU-ROSK Consulting". Individuāli mūsu lielmeistarei sniegums nebija tik spīdošs kā pērn, kad izdevās izcīnīt tikai uzvaras. Šoreiz pie pirmā (no trim) galdiņiem 4,5 punkti no 7, toties zelts komandu vērtējuma. Sofija Vasiļjeva bija pieteikta Klaipēdas "Jūra" sastāvā, tomēr nevienu partiju neaizvadīja.

Lietuvas vīriešu komandu čempionātā piedalījās trīs mūsējie. Lielmeistari Arturs Neikšāns (2627) un Ilmārs Starostīts (2418) pārstāvēja "Margiris-1", bet FM Arturs Bernotas (2332) spēlēja "Gigant Chess" sastāvā. Neikšāns piedalījās tikai abās pēdējās kārtas, taču viņa divas uzvaras neļāva komandai pacelties augstāk par piekto vietu, kaut no pirmās šķira tikai viens punkts. Starostītam 1,5 punkti no 3. Tomēr Bernotas komanda galarezultātā ieņēma otro vietu. Indivuduāli mūsu šahistam viena uzvara un divi neizšķirti. Piedalījās 20 vienības, kas aizvadīja 7 kārtas.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas: vīriešiem, sievietēm.

Foto no juodabalta.org
Foto no juodabalta.org