Noslēdzies pirmais Latgales Jauniešu čempionāts

07.03.2017
Daugavpils Krievu liceja komanda. Foto - Ļubova Nikolajeva

Maltas šaha kluba telpās aizvadīts Latgales Jauniešu šaha līgas trešais, noslēdzošais posms. Pēc tā kļuva zināms, ka par jaunā turnīra pirmo čempionu kļuva Daugavpils Krievu liceja komanda, kas sīvā cīņā tikai pēc papildrādītājiem pārspēja attiecīgi Jēkabpils un Rēzeknes pirmās komandas.
Kopumā šajās trīs posmu komandu (četri pret četri) sacensībās startēja 10 komandas, pulcējot kopumā 49 jaunos šahistus. Jau pieminētās trīs labākās komandas ieguva 16 punktu no 18, gūstot astoņas uzvaras un piedzīvojot pa vienam zaudējumam. Savstarpēji tās vienu sāncensi apspēlēja, bet otram zaudēja, informē sacensību tiesnesis Aleksandrs Vasiļkovs.

Individuāli simtprocentīgus rezultātus sasniedza Marija Nikolajeva (Daugavpils Krievu licejs) un Kaspars Ņukša (Jēkabpils), kuru kontā attiecīgi deviņas un astoņas uzvaras tikpat partijās.

Pie galdiņiem labākie bija:
1. Aleksandrs Pikurs (Rēzekne)
2. Daniils Horobrijs (Daugavpils)
3. Kaspars Ņukša (Jēkabpils)
4. Marija Nikolajeva (Daugavpils)

Visas komandas, spēlētāji, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Jau informējām, ka sacensībās piedalās Latgales reģiona komandas, kuru sastāvā ir trīs 1998.gadā dzimušie un jaunāki zēni (bez sporta klašu ierobežojuma) un viena meitene, kurai jāspēlē pie 4. galdiņa. Apdomas laiks bija 25 minūtes plus 10 sekundes.