Ar trīs čempionātiem sākušās Jūrmalas šaha dienas

26.02.2017

Jūrmalā, viesnīcā "Semarah Lielupe" svētdien, 26.februārī, sākusies Alekseja Širova organizēto turnīru sērija, kas startēja ar Latvijas atklātajiem čempionātiem blicā U-10, U-14 un amatieriem. Kulminācija gaidāma nākamājā nedēļas nogalē, kad notiks Mihaila Tāla piemiņas turnīrs.

Svētdien tika aizvadīti trīs līdz šim nebijuši turnīri ātrspēlē – Latvijas čempionāti amatieriem, kā arī vecuma grupās līdz 10 gadiem un līdz 14 gadiem.

Atklātajās amatieru sacensībās piedalījās 32 dalībnieki no četrām valstīm, pārsvarā, protams, Latvijas. Pēc deviņām kārtām pirmās trīs vietas ieņēma starptautiskie meistari Rolands Bērziņš (2295), Džonatans Karlsteds (Vācija, 2376) (abiem pa 7,5 punktiem) un Vladimirs Svešņikovs (2384) – 7. Taču, tā kā starptautiskie meistari nevar tikt uzskatīti par amatieriem, Latvijas čempiona titulu izcīnīja WGM Ilze Bērziņa, kas kopvērtējuma bija piektā, bet sudraba un bronzas medaļas saņēma Arkādijs Kovaļevskis (2174) un Matīss Mustaps (2349). Sieviešu vērtējumā pirmais trijnieks bija Zinaīda Osobskaja, Anda Krauze un Linda Krūmiņa. Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

U-10 blica čempionātā piedalījās 15 dalībnieki, no kuriem astoņi bija mūsu valsts pārstāvji. Zelta medaļu saņēma kazahs Aldija Ansads, bet Latvijas šahistu vērtējuma labākie bija Miķelis Vingris, Markus Bērziņš un Agnesa Ter-Avetisjana.
Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Arī U-14 uzvarēja Kazahstānas pāstāvis Kazibeks Nogerbeks. No mūsējiem par Latvijas čempionāta laureātiem kļuva attiecīgi Aleksandrs Jazdanovs, Madara Golsta un Maksims Golubovskis.
Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Jau pirmdien, 27.februārī, startēs vēl septiņi (!) dažādi turnīri – viens GM normas turnīrs, divi IM normas turnīri, Širova ziemas kausa izcīņa U-10 un U-14, kā arī turnīri amatieriem ar reitingu līdz 1600 un līdz 2200.