Sergejs Kļimakovs kļuvis par FIDE meistaru

31.01.2017

Latvijas šaham šogad par vienu titulētu spēlētāju vairāk. Otrdien Starptautiskā Šaha federācija apstiprinājusi FIDE meistara titula piešķiršanu Sergejam Kļimakovam (2300), kurš reizē ir arī starptautiskais meistars korespondencšahā.

Kļimakovs reitingu 2300, kas nepieciešams FM titulam, sasniedza pēc nedaudz negaidītas uzvaras "Termo Eko" kausa izcīņā novembrī. Viņš šobrīd ir jau sešpadsmitais FM meistars Latvijā.

Pērn FM titulu saņēma Valdis Troņenkovs un Vladlens Šulmans, bet 2015.gada gada rudenī – Arturs Bernotas un Matīss Mustaps. FIDE meistara titulu var pieprasīt, kad spēlētājs sasniedzis 2300 klasiskā šaha reitinga punktus, bet tas netiek piešķirts automātiski.

Atgādināsim, ka vairākiem Latvijas šahistiem, kas pārsnieguši 2300 punktu robežu, nav FM titula, tomēr to ir vēlams pieprasīt vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, reitingam ar laiku pazeminoties, vienmēr būs zināms, ka šahists spēlējis 2300 punktu un augstāk līmenī. Tituls FM var noderēt, ja pretinieks turnīra gaitā pretendē uz cita titula (WIM, WGM, IM, GM) normas iegūšanu. Tad partija ar FIDE meistaru skaitīsies kā partija ar spēlētāju ar titulu. Normas iegūšanai tas ir viens no kritērijiem.