Maltā aizvadīts Latgales atklātais skolēnu čempionāts

16.01.2017

Rēzeknes novada Maltas Šaha un dambretes klubā aizvadīts Latgales 2017.gada atklātais skolēnu čempionāts. Reģiona šahistiem pievienojās arī jauni talanti no Rīgas. Sacensības organizēja Rēzeknes novada pašvaldības Bērnu un jaunatnes sporta skola, informē organizatori.

Galvenais tiesnesis bija Pēteris Šostaks (nacionālā kategorija), tiesnesis – Anatolijs Jasinskis.

Meiteņu turnīrā spēlēja 10 dalībnieces no Rēzeknes, Daugavpils, Jēkabpils, Tilžas un Maltas vecumā līdz 16 gadiem. Vienā dienā tika izspēlētas 7 kārtas ar saīsināto laika kontroli 25 minūtes plus 10 sekundes uz partiju. Par Latgales čempioni atkārtoti kļuva Anna Kazmerika no Rēzeknes BJSS (treneris – Aleksandrs Vasiļkovs), kopvērtējumā savācot 5,5 punktus no 7. Sudrabs – Jēkabpils Sporta skolas audzēknei Līnai Nijazi (treneris – Gunārs Pušmucāns), tik pat punktu, bet mazāks papildrādītājs. Trešajā vietā – Rebeka Ločmele no Tilžas (trenere – Maldra Strupka), 4,5 punkti. Aiz godalgotām vietām (ceturtā pēc papildus rādītāja) palika Rēzeknes BJSS pārstāve Katja Smirnova, pērnā gada vicečempione.

Zēnu čempionātā cīņas risinājās divas dienas. Tika izspēlētas 7 kārtas ar klasisko laika kontroli 50 minūtes plus 10 sekundes uz partiju. Visas septiņas partijas uzvarēja un par čempionu kļuva jēkabpilietis Kārlis Mālnieks. Viņam sekoja Artūrs Krastiņš (5,5 punkti) un Jegors Ļeonovs (5).

No vietējiem šahistiem labākais rezultāts Rēzeknes BJSS pārstāvim Jurim Siliņam – 4,5 punkti no 7 un 6.vieta kopvērtējumā. Juris teicami aizvadīja turnīru, zaudējot tikai čempionam, trīs reizes cīnoties neizšķirti un trīs reizes uzvarot stipros pretiniekus. J.Siliņš izpildīja pirmo normu 1.sporta klasei. Romans Nazarovs (Rēzeknes BJSS) savāca 4 punktus un dalīja 9.–14.vietu 32 zēnu konkurencē.

Turnīrs tika labi organizēts. Pateicoties sponsoru atbalstam godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ne tikai ar medaļām un diplomiem. Viņi tika arī pie nelielām naudas balvām un katrs sacensību dalībnieks saņēma piemiņas velti.

Zēnu turnīra dalībnieki, rezultāti un vietas apskatāmas šeit.
Meiteņu turnīra dalībnieki, rezultāti un vietas apskatāmas šeit.