Mārim Krakopam Tallinā pirmais oficiālais turnīrs 14 gadu laikā

17.12.2016

Igaunijas galvaspilsētā sākoties Eiropas čempionātam blicā, starp dalībniekiem patīkami bija redzēt Māri Krakopu. Mūsu lielmeistars, arī jurists un uzņēmējs, Tallinā aizvada pirmo oficiālo turnīru kopš 2002.gada, kad Bledā (Slovēnija) notika šaha olimpiāde.

Aizņemtības dēļ no klasiskā šaha viņš ir atgājis pilnībā, jo pēdējo partiju aizvadīja 2008.gadā komandu turnīrā "Four Nations Challenge" Oslo, kur Latvijas izlases sacentās ar Norvēģiju, Angliju un Zviedriju. Savukārt ātro šahu kādreiz pat uzspēlē, pērn piedalījās Vladimira Petrova memoriālā Jūrmalā.

Viens no savas paaudzes talantīgākajiem Latvijas šahistiem atzīst, ka uz Tallinu devies Jurija Agafonova pamudināts. Gribējies gan uzspēlēt, gan satikt draugus. Turnīra organizācija patīk, vienīgi telpas ir nedaudz par šauru šāda mēroga pasākumiem, tomēr gaisa pietiekot. Trešajā kārtā viņš cīnījās pret krievu Juriju Rjazancevu, kas dienu iepriekš kļuva par kontinenta čempionu rapidā. Nācās piedzīvot divus zaudējumus. "Amatierus vēl varu uzvarēt, bet ar profesionāļiem ir grūti. Atklātnes jau sāk aizmirsties," atzīst Krakops.

Ikdienā mūsu lielmeistaram ar šahu faktiski nav nekāda sakara. Internetā nespēlē, vienīgi reizi pa reizei lasa šaha jaunumus. Sekojis līdzi arī mačam par pasaules čempiona titulu starp Magnusu Karlsenu un Sergeju Karjakinu. Nav paticis, pārāk garlaicīgs mačs. "Skatītāji varēja prasīt atpakaļ naudu par biļetēm ," ir pārliecināts Krakops. Dažu Karlsena – Karjakina partiju komentētājiem pat nebija ko īsti stāstīt cīņas gaitā. Šaham jākļūst interesantākam, savādāk pasniegtam, iespaidīgākam. Organizatoriem par to ir nopietni jādomā, tad būs vairāk skatītāju un sponsoru intereses.