Ģimeņu čempionātā šahā uzvar Iļja un Vsevolods Semjonovi

12.12.2016

Bērnu un jauniešu centrā "Daugmale" aizvadīts nu jau ceturtais Latvijas ģimeņu čempionāts, kas šogad bija sevišķi kupli pārstāvēts, jo pie rūtotajiem galdiņiem sēdās 42 komandas, informē turnīra rīkotāja, trenere Poļina Ni.

Sestdien un svētdien kopumā aizvadot septiņas ātrā šaha (15+5) kārtas, par čempioniem kļuva galvenie favorīti brāļi Iļja un Vsevolods Semjonovi. Viņi ieguva 12 punktu no 14 iespējamajiem. Ar 10,5 punktiem attiecīgi otro un trešo vietu ieņēma Vambūti (tēvs Raimonds un meita Dana) un Stepanovi (dēls Dans un tēvs Timofejs).

Pagājušā gada uzvarētāja māsas Madara un Ramona Golstas šoreiz samierinājās ar devīto vietu. Toties viņas bija labākās vērtējumā, kurā komandas sastāv tikai no jauniešiem līdz 17 gadiem. Otrie šajā kategorijā bija brāļi Reinis un Artis Alaiņi, trešie – Maksims Otrohovs un Valērija Ļepjhohina (brālēns un māsīca).

Individuāli pie pirmā galdiņa visas partijas uzvarēja Iļja Semjonovs un Deniss Morozovs, savukārt pie otrā tikai panākumi Sergejam Fjodorovam un Vladimiram Kirpičņikovam.

Pats jaunākais dalībnieks bija sešus gadus vecais Ņikita Pavlovs, bet vecākais – Valērijs Andrejevs (77 gadi).

Labākā no meitenēm ar 6 punktiem bija Dana Vambute. Īpaši izceļama arī jaunākā dalībniece Ieva Valeina (8 gadi), kura ieguva 3,5 punktus un komandā ar tēvu Jāni Valeini ierindojās 6.vietā.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Čempionātu finansiāli atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Novikontas koledža, Semjonovi, Haļjavini, Ter-Avanesjani u.c.