Par "Riga Christmas Chess Classic" pirmo "Open" uzvarētāju kļūst Kretainis

11.12.2023
Par "Riga Christmas Chess Classic" uzvarētāju kļuva galvenais favorīts Kristaps Kretainis (2140). Foto no facebook.cm

Svētdien Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā noslēdzās klasiskā šaha sacensības "Riga Christmas Chess Classic", kuru ietvaros notika divi turnīri ar sešu federāciju spēlētāju piedalīšanos.

27 dalībnieku konkurencē par "Open" čempionu kļuva galvenais reitingfavorīts Kristaps Kretainis (2140). Deviņu kārtu turnīru viņš sāka ar sešām uzvarām pēc kārtas, pēc kurām jau reti kuram bija šaubas par pirmās vietas likteni. Titulu oficiāli viņš nodrošināja pēc astotās kārtas, kad tuvākos sekotājus apsteidza jau par 2 punktiem. Turnīru pabeigt neuzvarētam Kretainim tomēr nesanāca, jo pēdējā kārtā viņš piekāpās Nikolajam Platonovam (1786), kuram 6,5 punkti un trešā vieta. Otro, arī atpaliekot no uzvarētāja par punktu, ieguva Konstantīns Gudovskis (1986).

Labāko sešinieku noslēdza Nikolajs Krilovs (2098) un Renārs Mūzis (1861) ar 6 punktiem, kā arī Artjoms Tolmačevs (1930) ar 5,5.

Turnīra organizatori bija sarūpējuši arī divas reitingbalvas. Kategorijā līdz 1800 to saņēma desmit gadus jaunais Daniels Beniosevs (1582), kurš ieņēma ne tikai augsto septīto vietu kopējā vērtējumā, bet parūpējās arī par lielāko reitinga pieaugumu visā turnīrā – plus 155,2. Kategorijā līdz 1500 labākais bija Reinis Vilciņš (1409).

Paralēli "Open" notika arī starptautiskā meistara (IM) normas turnīrs. Pēdējo reizi normas apļa turnīrs Latvijā tika aizvadīts 2017.gada pavasarī Jūrmalā, tādēļ šo droši var nosaukt par īpašu notikumu Latvijas šaha dzīvē.

Pie rūtotajiem galdiņiem reitinga secībā sēdās GM Vitālijs Sivuks (Zviedrija, 2490), GM Toms Kantāns (2483), FM Iļja Semjonovs (2383), GM Ilmārs Starostīts (2354), FM Valdis Saulespurēns (ASV, 2268), Emīls Jānis Mieriņš (2258), Sergejs Jeļisejevs (Norvēģija, 2250), FM Andrijs Priduns (Ukraina, 2159), Reinis Valdats (2154) un Miķelis Vingris (2129).

Un tieši pēdējais no viņiem bija sekmīgākais IM normas pretendents. Vingris (2129) ieguva 5,5 punktus no 9, ieņēma trešo vietu, kā arī pacēla savu reitingu par 118,8 punktiem. Līdz kārotajai normai nedz viņš, ne pārējie kandidāti netika, taču tāda ir šo turnīru specifika. Ne katru reizi tie beidzas "rezultatīvi".

Ar 8,5 pārliecinoši uzvarēja Vitālijs Sivuks (2490), bet otro vietu ar 6 punktiem ieņēma Toms Kantāns (2483).

Rezultatāti apskatāmi chess-results: "Open", IM normas turnīrs

Tā kā "Riga Christmas Chess Classic" debiju Latvijas šaha kalendārā visi uzskata par samērā sekmīgu, tad organizatori – Agapi Ter-Avetisjana un Semjons Siņeļņikovs personīgi, ciešā sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju – pieļauj lielu varbūtību, ka nākamgad tas varētu notikt atkal un kļūt par tradicionālām sacensībām. Lai nu tā arī būtu.