Aizvadīts tradicionālais meiteņu turnīrs "Superšahiste"

02.11.2023
A un B grupu uzvarētājas (no kreisās) Naomi Maklakova un Milana Gaiļevska.

Rudens skolēnu brīvlaika izskaņā 28. un 29.oktobrī Rīgas Transporta institūta telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1, norisinājās Rīgas Šaha skolas organizētais tradicionālais meiteņu turnīrs Superšahiste, informē Rīgas Šaha skola.

Šis turnīrs aizsākās 2012. gadā un pēdējos gados dalībnieču skaits tajā ir ļoti tuvs šaha lauciņu skaitam, kas ir 64. Šī gada turnīrā piedalījās 63 dalībnieces, no kurām vecākajā jeb A grupā (2005.–2010. gadā dzimušās) spēlēja 16 šahistes, bet jaunākajā jeb B grupā (2011. gadā dzimušās un jaunākas) piedalījās 47 dalībnieces.

Sacensības notika ar FIDE ātrā šaha jeb rapida reitinga aprēķinu, pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar laika kontroli 25 minūtes uz visu partiju plus 10 sekundes par gājienu katrai dalībniecei. Dalībnieces katrā vecuma grupā tika apbalvotas 5 kategorijās: kopvērtējumā, kā arī labākās 2., 3., 4. sporta klases un iesācējas. Tas deva iespēju jebkurai dalībniecei, arī iesācējām, cīnīties par kausiem, medaļām un diplomiem. Šo sacensību mērķis ir popularizēt šahu Latvijas meiteņu vidū, dot iespēju jaunajām šahistēm pilnveidot sportisko meistarību.  Noticēt pašām sev un savai izaugsmei.

Rīgas Šaha skolai ir patiess prieks, ka  šogad sacensības varēja notikt Rīgas Transporta institūtā (TSI), jo TSI viens no stratēģiskajiem mērķiem ir veicināt tieši meiteņu un sieviešu iesaisti STEM jomā – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika (angliski – Science, Technology, Engineering and Mathematics), ar mērķi atbalstīt un veicināt daiļā dzimuma pārstāves nebaidīties un izvēlēties karjeru un izglītību šajā jomā. Rīgas Šaha skola, tāpat kā TSI, tic, ka, darbojoties ar STEM jomu saistītās karjerās, sievietes var mainīt pasauli un gūt panākumus strauji augošajās jomās!

Meitenes ar savu cīņassparu šajās divās dienās to arī pierādīja, ka daiļā dzimuma pārstāves ir gatavas cīnīties līdz galam, nepadoties, ko apliecina rezultāti turnīra tabulās, jo  vecākajā grupā jeb Superšahiste 2023 A grupā uzvarētājas noskaidrošanā bija nepieciešami papildrādītāji. Par uzvarētāju ar 6 punktiem no 7 kļuva Rīgas Šaha skolas audzēkne Naomi Maklakova. 2. vietā, arī ar 6 punktiem no 7, tikai ar sliktākiem papildrādītājiem, ierindojās Marija Kuzņecova, arī Rīgas Šaha skolas audzēkne. 3. vietu ieguva Daugavpils pārstāve Sofja Vasiļjeva.

A  grupas turnīrā tika apbalvotas arī labākās šahistes pa sporta klašu grupām.

2. sporta klašu grupā 1. vietu ieguva Justīne Elza Grāvere (4 punkti), 2. vietā – Valērija Ločmele (4 punkti), 3. vietā – Aiga Gansone (3,5 punkti).

3. sporta klašu grupā 1. vietu ieguva Katrīna Marta Kapakle (3,5 punkti), 2. vietā – Madara Zemture (3 punkti), 3. vietā – Elīza Marisa Vītoliņa (2 punkti).

4. sporta klašu grupā labākās spēlētājas balvu ieguva Sofija Šubņikova.

Jaunākajā jeb Superšahiste 2023 B grupā šaha cīņas bija tikpat spraigas kā vecākajā grupā, jo arī šeit godalgoto vietu noskaidrošanā bija nepieciešami papildrādītāji. Par uzvarētāju Superšahiste 2023 B grupas turnīrā ar 6 punktiem no 7 tika kronēta Milana Gaiļevska, 2. vietu ieguva Jevgeņija Siņicina, pēc papildrādītājiem 3. vietā ierindojot Laumu Mieriņu (abām 5,5 punkti no 7).

B  grupas turnīrā tika apbalvotas arī labākās šahistes pa sporta klašu grupām.

2. sporta klašu grupā 1. vietu ieguva Nadežda Demakina (5,5 punkti), 2. vietā – Līva Mieriņa (5 punkti), 3. vietā – Sofija Teremranova (5 punkti).

3. sporta klašu grupā 1. vietu ieguva Arina Grižāne (4 punkti), 2. vietā – Ance Ceļmalniece (4 punkti), 3. vietā – Adrija Lazdiņa (4 punkti).

4. sporta klašu grupā 1. vietu ieguva Linda Šteinberga (4 punkti), 2. vietā – Ketija Kate Kļaviņa (3,5 punkti), 3. vietā – Anastasija Besedina (3,5 punkti).

Iesācēju grupā 1. vietu ieguva Leina Stalmane  (3 punkti), 2. vietā – Alise Benze (2,5 punkti), 3. vietā – Sofja Gržibovska (2 punkti).

Visi turnīra rezultāti apskatāmi šeit.