Rumbas kausa izcīņā atkal uzvar komanda "Kaissa–1"

08.10.2023
Turnīra uzvarētāji ar treneri. Foto no facebook.com grupas kaissa.lv

Kuldīgā aizvadīts tradicionālais bērnu komandu turnīrs "Rumbas kauss", kurā startēja 27 vienības un 105 dalībnieki, visai plaši pārstāvot Latvijas ģeogrāfiju. Šogad piedalīties varēja zēni un meitenes, kas dzimuši 2010.gadā un jaunāki.

Divās dienās visiem bija jāaizvada 7 partijas ar laika kontroli 20 minūtes partijai plus 15 sekundes par gājienu. Komandas cīnījās četri pret četri, pie kam pēdējais galdiņš bija meitenēm.

Cīņa par Kuldīgas novada sporta skolas ceļojošo Rumbas kausu šogad aizritēji īpaši saspringti. Noslēgumā pirmās trīs komandas šķīra tikai puspunkts. Par uzvarētājiem otro gadu gadu kļuva Rīgas Šaha skolas audzēkņu un tās treneres Diānas Matisones komanda "Kaissa–1", kas ieguva 21 punktu. Pa 20,5 sakrāja "Teikas" un "ARchess club–1" spēlētāji un ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Ceturto vietu un veicināšanas balvu ieguva vienība H7, kas vienīgā spēja izcīnīt sešas komandu uzvaras, taču "mazo" punktu (19) pjedestālam nepietika.

Par kausa ieguvējiem (galdiņu secībā) kļuva Romāns Tolmačevs (1733), Aleksejs Jans Olševskis (1571), Rubens Jahangirjans (1261) un Aļona Tolmačeva (1497).

Brālis un māsa Tolmačevi par uzvarētājiem kļuva otro gadu pēc kārtas, bet pirms tam Rumbas kausa ceļojums "Covid-19" dēļ uz pāris gadiem bija apstādināts.

Visi rezultāti, komandas un dalībnieki apskatāmi chess-results.com.