Beniosevs Eiropā desmitniekā gan rapidā, gan blicā

01.10.2023
Foto no eyrabchess2023.eu

Slovēnijas pilsētā Brešicē aizvadīts Eiropas čempionāts jauniešiem rapidā un blicā, kurā visās vecuma grupās kopumā piedalījās vairāk nekā pieci simti dalībnieki no 26 federācijā. Latviju pārstāvēja viens sportists – desmit gadus jaunais Daniels Beniosevs.

Deviņu kārtu rapidā (ar laika kontroli 15 minūtes partijai plus 10 sekundes par gājienu 62 dalībnieku konkurencē grupā "Open 10" Danielam Beniosevam bija ceturtais starta reitings – 1753. Tas deva cerības uz labu vietu noslēgumā. Pēc 7. kārtas ar 6 punktiem viņš atradās otrajā vietā, taču pēdējās divās partijās sekoja neveiksmes, kas viņu atsvieda uz devīto pozīciju. Čempionam Svjatoslavam Kipenam (Ukraina, 1530) bija par 1,5 punktiem vairāk.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Blicā (3+2) Beniosevs (1813) arī bija starp favorītiem, jo 55 vienaudžu konkurencē viņam bija piektais augstākais reitings. Spēlētāji vienā dienā aizvadīja 9 dubultās kārtas jeb 18 partijas. Mūsu šahists spēja izcīnīt 11,5 punktus, kas viņu ierindoja 8.vietā. Ar 16 punktiem uzvarēja rumānis Lukas Rusu (1702).

Oficiālā mājaslapa: eyrabchess2023.eu

Atgādināsim, ka šogad jūnijā Beniosevs bija labākais no mūsējiem pasaules čempionātā jauniešiem Gruzijā. Rapidā viņš finišēja augstajā 5.vietā, bet blicā palika desmitais.