Danielam Beniosevam 5.vieta pasaules čempionātā rapidā

09.06.2023
Daniels Beniosevs. Foto no facebook.com

Batumi (Gruzija) notiekošajā pasaules čempionātā rapidā un blicā zēniem un meitenēm vecuma grupās no U-8 līdz U-18 noslēgusies sacensību pirmā daļa – rapids, kurā Latviju pārstāvēja seši šahisti. Kopumā bija 35 federācijas ar 459 dalībniekiem.

Trijās dienās spēlētāji aizvadīja Šveices sistēmas 11 ātrā šaha kārtas ar apdomas laiku 15 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu. Vissekmīgākais no mūsējiem bija desmit gadus jaunais Daniels Beniosevs (1767). Grupā "Open 10" viņš izcīnīja 8 punktus (visus ar uzvarām) un ierindojās augstajā piektajā vietā 68 vienaudžu konkurencē. Pirmās vietas ieguvējs Sergejs Sklokins (1954) no FIDE ieguva tikai par puspunktu vairāk.

Atgādināsim, ka Beniosevs ir arī pašreizējais Latvijas čempions klasiskajā šahā U-10 vecuma grupā zēniem.

Pārējiem Latvijas pārstāvjiem neizdevās iekļūt labāko desmitniekā. 5,5 punktus ieguva un 13.vietu ieņēma Reinis Paikens (2005) "Open 16" grupā, 5 punkti un 19.pozīcija Emīlam Jānim Mieriņam (2246) "Open 18" vērtējumā.

"Open 14" 39.vietā ar 4 punktiem ierindojās Vadims Aleidžans (1553), savukārt "Open 8" 41.vieta ar 5 punktiem bija Levi Moše Jurzdickis (1296), bet Vladislavs Grigorenko (1151) ar 4 punktiem palika 47.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Piektdien no šaha sacensībām ir brīva diena, bet sestdien un svētdien notiks 11 kārtu ātrspēle.